WITAMY W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Świetlica działająca przy Szkole Podstawowej nr 2 w Mońkach czynna jest od 7.00 do 17.00 z przerwami, kiedy wychowankowie przebywają na zajęciach lekcyjnych.

Zorganizowana jest dla uczniów, którzy muszą dłużej przebywać w szkole ze względu na czas pracy swoich rodziców (opiekunów), organizację przywozów i odwozów dzieci lub inne okoliczności wymagające zapewnienia im opieki w szkole.

Kwalifikacji i przyjmowania uczniów dokonujemy na podstawie kart zgłoszeń składanych przez rodziców (opiekunów).

W skład świetlicy szkolnej wchodzą: pomieszczenie przy ul. Konopnickiej 1 (kl.I - III) oraz Tysiąclecia 17 (kl.IV - VIII).

Sale wyposażone są w odpowiedni sprzęt dostosowany do potrzeb dzieci. Świetlica systematycznie doposażana jest i wzbogacana w nowe gry, pomoce dydaktyczne, zabawki, sprzęt do zajęć rekreacyjno - sportowych. Pieniądze wpłacane przez rodziców na rzecz świetlicy przeznaczone są w szczególności na materiały plastyczno - techniczne.

Do zadań świetlicy należy:

• stworzenie odpowiednich warunków do nauki i wypoczynku;
  • dbanie o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie wychowanków;
  • rozwijanie zainteresowań i zamiłowań;
  • propagowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu;
  • wdrażanie zasad moralnego współżycia i współdziałania w grupie;
  • niwelowanie trudności dydaktycznych (pomoc w odrabianiu prac domowych);
  • rozwijanie umiejętności radzenia sobie z rożnymi sytuacjami trudnymi;

Realizując swoje zdania świetlica współpracuje z rodzicami (opiekunami), wychowawcami klas, specjalistami pracującymi w szkole.

Podczas pobytu w świetlicy wychowankowie uczestniczą w różnorodnych zajęciach:

• plastyczno - technicznych;
  • sportowo - rekreacyjnych;
  • ruchowych z elementami muzyki;
  • zabawach i grach dydaktycznych;
  • zajęciach tematycznych związanych z kalendarzem (Dzień Babci i Dziadka, Walentynki, Dzień Matki itp.)
  • zajęciach czytelniczych oraz rekreacyjnych.

Organizowane są również uroczystości i imprezy okolicznościowe, konkursy i kiermasze (Pasowanie na "świetlika", Andrzejki, Kiermasz Bożonarodzeniowy i Wielkanocny, Dzień Dziecka itp.)

Data dodania: 2019-02-07 14:29:19
Data edycji: 2019-11-19 12:07:07