***

Opiekunowie szkolnego koła wolontariatu:
    Pani Katarzyna Jankowska

Pani Teresa Turczyńska

Sprawozdanie z realizacji zadań szkolnego koła wolontariatu
     za I semestr roku szkolnego 2022/2023

Opiekunowie: T. Turczyńska, J. Jankowska

W szkolnym kole wolontariatu w I semestrze roku szk. 2022/2023 aktywnie działa około 20 wolontariuszy, są to uczniowie klas VII i  VIII Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach. Zajęcia odbywają się w czwartki w zależności od potrzeb organizacyjnych.

Uczniowie w naszej szkole są pełni pasji i zaangażowania. Często kierują się wrażliwością, troską o drugiego człowieka. Chcą nieść bezinteresowną pomoc, służąc tak potrzebującym, jak i samym sobie, toteż w I semestrze podjęliśmy następujące działania:

1. Przed Świętem Zmarłych porządkowaliśmy groby opuszczone i zaniedbane na cmentarzu parafialnym MBCz w Mońkach.
    2. Wolontariusze w ramach Tygodnia Tolerancji odbyli zajęcia z przedstawicielami Policji w Mońkach w placówce OREW, gdzie mogli poznać bliżej podopiecznych i zapoznać się z ich codziennością.
    3. Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka zorganizowaliśmy wyjście do Domu Opieki Społecznej w Mońkach. Młodzież własnoręcznie wykonała kartki okolicznościowe z życzeniami i słodkie upominki, które przekazała
    4. Wolontariusze w miarę swoich możliwości systematycznie pomagają kolegom i koleżankom, którzy mają trudności w nauce.

Podejmowana przez uczniów-wolontariuszy aktywność wpływa pozytywnie na rozwój ich osobowości. Jest ważna i pożądana ze względu na wymiar edukacyjno-wychowawczy.

Sprawozdanie z realizacji zadań szkolnego koła wolontariatu
     za II semestr roku szkolnego 2022/2023

Opiekunowie: Teresa Turczyńska, Katarzyna Jankowska

W szkolnym kole wolontariatu w II semestrze roku szk. 2022/2023 aktywnie działa około 20 wolontariuszy, są to uczniowie klas VII i  VIII Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach. Zajęcia odbywają się w czwartki w zależności od potrzeb organizacyjnych.

Uczniowie w naszej szkole są pełni pasji i zaangażowania. Często kierują się wrażliwością, troską o drugiego człowieka. Chcą nieść bezinteresowną pomoc, służąc tak potrzebującym, jak i samym sobie, toteż w II semestrze podjęliśmy następujące działania:

1. Wspólnie z opiekunem samorządu szkolnego w kl. I-III zorganizowaliśmy obchody Światowego Dnia Autyzmu. Daliśmy znak społeczeństwu, że akceptujemy, rozumiemy i jednoczymy się z osobami z autyzmem.
    2. Zaangażowaliśmy się w organizację obchodów Dnia Wiosny- Wiosenny Challenge.
    3. Wzięliśmy udział w uroczystych obchodach Dnia Godności Osób

z Niepełnosprawnością Intelektualną

1. Wolontariusze w miarę swoich możliwości systematycznie pomagają kolegom i koleżankom, którzy mają trudności w nauce.

***

Akcje wolontarystyczne podjęte przez Szkolne Koło Wolontariatu przy SP nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Mońkach
    w roku szkolnym 2019/2020:

1. Zbiórka żywności Tak. Pomagam. organizowana przez Bank Żywności i organizację Caritas.
    2. Porządkowanie grobów opuszczonych i zaniedbanych na cmentarzu parafialnym MBCz w Mońkach.
    3. Systematyczne odwiedzanie pacjentów na Oddziale dla Obłożnie Chorych w Mońkach oraz przekazanie życzeń i prezentów świątecznych.
    4. Pomoc przy organizacji VII Memoriału Waleriana Stypułkowskiego na Pływalni Powiatowej w Mońkach.
    5. Pomoc przy organizacji akcji charytatywnej na rzecz Kajtka Sokołowskiego.
    6. Zbiórka artykułów spożywczych, przyborów szkolnych oraz maskotek dla dzieci z domu dziecka.
    7. Wyjazd do Domu Dziecka w Supraślu i przekazanie prezentów mikołajkowych.
    8. Akcja Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka.
    9. Przygotowanie i przeprowadzenie części słowno-muzycznej Z kolędą u pensjonariuszy DPS-u w Mońkach.

Nieprzerwanie współpracujemy z organizacją Caritas, MOK, Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Mońkach, Biblioteką Publiczną oraz z innymi instytucjami znajdującymi się na terenie naszego miasta.

***

w roku szkolnym 2018/2019:

1. Ognisko integracyjne zorganizowane na terenie MOSiR-u w Mońkach.
    2. Ogólnopolska Zbiórka Żywności organizowana przez Bank Żywności i aktywna współpraca z organizacją Caritas w Mońkach.
    3. Porządkowanie opuszczonych i zaniedbanych grobów znajdujących się na cmentarzu parafialnym w Mońkach.
    4. Przygotowanie i przedstawienie części słowno-muzycznej z okazji przybycia do Szpitala Miejskiego w Mońkach relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej.
    5. Systematyczne odwiedziny pacjentów na Oddziale dla Obłożnie Chorych w Mońkach.
    6. Zbiórka artykułów spożywczych dla dzieci z Domu Dziecka w Supraślu oraz zbiórka pluszaków i artykułów plastycznych dla małych pacjentów przebywających w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.
    7. Wyjazd do domu Dziecka w Supraślu i przekazanie prezentów z okazji świąt Bożego Narodzenia.
    8. Ogólnopolska akcja Pomóż Zwierzętom Przetrwać Zimę. Zebranie darów w postaci karmy, koców, zabawek dla zwierząt i przekazanie ich do Schroniska w Krzeczkowie.
    9. Bezinteresowna pomoc wolontariuszy uczniom z trudnościami w nauce.
    10. Akcja Tak. Pomagam - wielkanocna zbiórka żywności organizowana przez organizację Caritas w Mońkach.
    11. Włączenie się do zbiórki pieniędzy w ramach akcji Serce Sary.
    12. Pomoc materialna uczniowi naszej szkoły, który w pożarze stracił dom.
    13. Pomoc przy organizacji IV Memoriału Lekkoatletycznego im. Marcina Jabłońskiego.
    Data dodania: 2020-03-03 07:47:32
    Data edycji: 2023-12-07 12:03:10