***

Opiekunowie szkolnego koła wolontariatu:
Pani Teresa Turczyńska

Ks. Mariusz Borys

***

Akcje wolontarystyczne podjęte przez Szkolne Koło Wolontariatu przy SP nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Mońkach
w roku szkolnym 2019/2020:

1. Zbiórka żywności Tak. Pomagam. organizowana przez Bank Żywności i organizację Caritas.
  2. Porządkowanie grobów opuszczonych i zaniedbanych na cmentarzu parafialnym MBCz w Mońkach.
  3. Systematyczne odwiedzanie pacjentów na Oddziale dla Obłożnie Chorych w Mońkach oraz przekazanie życzeń i prezentów świątecznych.
  4. Pomoc przy organizacji VII Memoriału Waleriana Stypułkowskiego na Pływalni Powiatowej w Mońkach.
  5. Pomoc przy organizacji akcji charytatywnej na rzecz Kajtka Sokołowskiego.
  6. Zbiórka artykułów spożywczych, przyborów szkolnych oraz maskotek dla dzieci z domu dziecka.
  7. Wyjazd do Domu Dziecka w Supraślu i przekazanie prezentów mikołajkowych.
  8. Akcja Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka.
  9. Przygotowanie i przeprowadzenie części słowno-muzycznej Z kolędą u pensjonariuszy DPS-u w Mońkach.

Nieprzerwanie współpracujemy z organizacją Caritas, MOK, Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Mońkach, Biblioteką Publiczną oraz z innymi instytucjami znajdującymi się na terenie naszego miasta.

Podejmowana przez uczniów-wolontariuszy aktywność wpływa pozytywnie na rozwój ich osobowości. Jest ważna i pożądana ze względu na wymiar edukacyjno-wychowawczy.

***

w roku szkolnym 2018/2019:

1. Ognisko integracyjne zorganizowane na terenie MOSiR-u w Mońkach.
  2. Ogólnopolska Zbiórka Żywności organizowana przez Bank Żywności i aktywna współpraca z organizacją Caritas w Mońkach.
  3. Porządkowanie opuszczonych i zaniedbanych grobów znajdujących się na cmentarzu parafialnym w Mońkach.
  4. Przygotowanie i przedstawienie części słowno-muzycznej z okazji przybycia do Szpitala Miejskiego w Mońkach relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej.
  5. Systematyczne odwiedziny pacjentów na Oddziale dla Obłożnie Chorych w Mońkach.
  6. Zbiórka artykułów spożywczych dla dzieci z Domu Dziecka w Supraślu oraz zbiórka pluszaków i artykułów plastycznych dla małych pacjentów przebywających w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.
  7. Wyjazd do domu Dziecka w Supraślu i przekazanie prezentów z okazji świąt Bożego Narodzenia.
  8. Ogólnopolska akcja Pomóż Zwierzętom Przetrwać Zimę. Zebranie darów w postaci karmy, koców, zabawek dla zwierząt i przekazanie ich do Schroniska w Krzeczkowie.
  9. Bezinteresowna pomoc wolontariuszy uczniom z trudnościami w nauce.
  10. Akcja Tak. Pomagam - wielkanocna zbiórka żywności organizowana przez organizację Caritas w Mońkach.
  11. Włączenie się do zbiórki pieniędzy w ramach akcji Serce Sary.
  12. Pomoc materialna uczniowi naszej szkoły, który w pożarze stracił dom.
  13. Pomoc przy organizacji IV Memoriału Lekkoatletycznego im. Marcina Jabłońskiego.
Data dodania: 2020-03-03 07:47:32
Data edycji: 2020-03-03 08:02:07