Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

  Projekt ''Podniesienie kompetencji cyfrowych wśród uczniów i nauczycieli województwa podlaskiego''

               

  Od 1 sierpnia 2020 r. w naszej szkole realizowany jest projekt „Podniesienie kompetencji cyfrowych wśród uczniów i nauczycieli województwa podlaskiego”. Liderem projektu jest Urząd Marszałkowski reprezentowany przez Marszałka Województwa Podlaskiego – Artura Kosickiego, partnerem Gmina Mońki – Burmistrz Zbigniew Karwowski, a realizatorem i beneficjentem zadań Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach - Dariusz Jaworowski.

  W projekcie uczestniczy 20 szkół z terenu województwa podlaskiego. Wartość całego projektu to kwota 3.541.364,16 zł, z czego na Szkołę Podstawową nr 2 w Mońkach przypada kwota 176.211,27 zł.

  W ramach projektu w marcu 2021 r. zorganizowano szkolenia w zakresie podnoszenia kompetencji cyfrowych w 40-godzinnych kursach doskonalących dla 15 nauczycieli SP2 – aktywizujące formy i metody pracy z uczniem z uwzględnieniem nowoczesnej technologii informacyjno – komunikacyjnej. szkolenia dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych i matematyczno-przyrodniczych

   

  Dnia 24 marca 2021 r. szkoła otrzymała 13 zestawów robotów edukacyjnych Skribot z akcesoriami. Wartość jednego zestawu to ok. 1600 zł. Roboty umożliwią realizację dodatkowych zajęć z uczniami z zakresu ogólnego wykorzystania TIK oraz z zakresu robotyki.

  zdjęcia z odbioru robotów

  W najbliższym czasie szkoła wzbogaci się również o nowe wyposażenie mobilnej pracowni komputerowej – 27 laptopów, rzutnik, tablica interaktywna, oprogramowanie dostosowane do potrzeb prowadzenia lekcji informatyki oraz innych przedmiotów – humanistycznych i matematyczno – przyrodniczych. W projekcie przewidziano także zakup wyposażenia, pomocy dydaktycznych i narzędzi technologii informacyjno – komunikacyjnych (TIK)  na ogólną sumę - 140.680 zł. 

  mobilna pracownia komputerowa

  https://sp2monki.stronyzklasa.pl/szkolenie nauczycieli w zakresie prowadzenia zajęć z robotyki i programowania

   

   

             

   

  Szkolenia dla nauczycieli

   

   

   

  Data dodania: 2022-12-04 16:35:14
  Data edycji: 2022-12-05 18:31:32
  Ilość wyświetleń: 500

  Nasi Partnerzy

  Bądź z nami
  Aktualności i informacje
  Biuletynu Informacji Publicznej
  Logo Facebook
  Facebook
  Biuletynu Informacji Publicznej