Samorząd Uczniowski ''Jaś''

Opiekun Samorządu Uczniowskiego "Jaś" : Pani Joanna Kulikowska

KARTKA NIEPYTKA

Inicjatywa ma na celu zmotywowanie uczniów do poprawy szkolnej frekwencji, dostrzeżenie i nagrodzenie tych, którzy wyróżniają się wzorową, 100 procentową frekwencją.

Przedstawiamy poniżej regulamin Kartki Niepytki, z którym o zapoznanie się prosimy wychowawców, nauczycieli i uczniów.

1. KARTKĘ NIEPYTKĘ OTRZYMUJE UCZEŃ, KTÓRY:

• uzyskał 100 procentową frekwencję w minionym miesiącu,
  • nie ma na swoim koncie żadnego spóźnienia  w minionym miesiącu.
  • nieobecności usprawiedliwione mogą być brane pod uwagę tylko w wyjątkowych okolicznościach (decyzja należy do wychowawcy)

2. PRZYWILEJE  UCZNIA,  KTÓRY  OTRZYMAŁ KARTKĘ NIEPYTKĘ:

• Zwolnienie nie obejmuje zapowiedzianych sprawdzianów, prac klasowych, praktycznych ćwiczeń sprawdzających.
  • Uczeń wybiera dowolny dzień w roku szkolnym, w którym chce wykorzystać Kartkę  Niepytkę.

3. JAK DZIAŁA KARTKA NIEPYTKA:

• Uczeń jest zwolniony z pytania, sprawdzania pracy domowej i niezapowiedzianych kartkówek w jednym wybranym przez siebie dniu.
  • Uczeń wręcza Kartkę Niepytkę nauczycielowi w chwili wywołania do odpowiedzi lub kartkówki i jest ona ważna jeden dzień.
  • Nauczyciel, u którego Kartka Niepytka została „uruchomiona” podpisuje się na niej i wpisuje datę.
  • Każdy nauczyciel ma obowiązek respektować Kartkę Niepytkę.
  • Kartka Niepytka jest jednorazowego użytku.
  • Kartka Niepytka jest ważna tylko z pieczątką szkoły.

Data dodania: 2019-01-29 22:04:14
Data edycji: 2019-02-07 13:54:40