Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

  Laboratoria Przyszłości

  Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją Programu  jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

  Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

   

  Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Mońkach,  w ramach Programu Laboratoria Przyszłości otrzymała wsparcie, w postaci środków finansowych,  w łącznej wysokości 177300,00 zł.

   

  Pozyskane środki zostały przeznaczone  na zakup wyposażenia stanowisk robotyki oraz audio-video.

  Zakupiono między innymi:

  - 2 drukarki 3D wraz z zakcesoriami

  - skaner 3D

  - laptop do drukarki 3D

  - stacja lutownicza

  - minikontroler – tablica edukacyjna

  - gimbal

  - mikrofony wraz ze statywami i niezbędnym okablowaniem

  - aparat fotograficzny wraz z obiektywem

  - zestaw nagłośnieniowy

  - program do obróbki zdjęć Adobe Photoshop CS6

  - meble (stoły, krzesła, krzesła obrotowe, szafki na drukarkę 3D)

  - zestawy Lego

   

  Wyżej wymienione wyposażanie jest potrzebne w  kształtowaniu i  rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o  porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Nowoczesny sprzęt  uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w  ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. 

  Data dodania: 2023-01-02 08:30:53
  Data edycji: 2023-01-02 11:45:28
  Ilość wyświetleń: 730

  Nasi Partnerzy

  Bądź z nami
  Aktualności i informacje
  Biuletynu Informacji Publicznej
  Logo Facebook
  Facebook
  Biuletynu Informacji Publicznej