Czcionka:

A+A-

Kontrast:

  Laboratoria Przyszłości

  Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją Programu  jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

  Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

   

  Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Mońkach,  w ramach Programu Laboratoria Przyszłości otrzymała wsparcie, w postaci środków finansowych,  w łącznej wysokości 177300,00 zł.

   

  Pozyskane środki zostały przeznaczone  na zakup wyposażenia stanowisk robotyki oraz audio-video.

  Zakupiono między innymi:

  - 2 drukarki 3D wraz z zakcesoriami

  - skaner 3D

  - laptop do drukarki 3D

  - stacja lutownicza

  - minikontroler – tablica edukacyjna

  - gimbal

  - mikrofony wraz ze statywami i niezbędnym okablowaniem

  - aparat fotograficzny wraz z obiektywem

  - zestaw nagłośnieniowy

  - program do obróbki zdjęć Adobe Photoshop CS6

  - meble (stoły, krzesła, krzesła obrotowe, szafki na drukarkę 3D)

  - zestawy Lego

   

  Wyżej wymienione wyposażanie jest potrzebne w  kształtowaniu i  rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o  porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Nowoczesny sprzęt  uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w  ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. 

  Data dodania: 2023-01-02 08:30:53
  Data edycji: 2023-01-02 11:45:28
  Ilość wyświetleń: 63

  Nasi Partnerzy

  Bądź z nami
  Aktualności i informacje
  Biuletynu Informacji Publicznej
  Logo Facebook
  Facebook