Projekt ''Zielona Dwójka''

Projekt „Zielona Dwójka” obejmuje działania polegające na przeprowadzeniu warsztatów ekologicznych pt: „Sadzenie kwiatów” dla uczniów klas I-III. Przedsięwzięcie ma kształtować wśród dzieci postawę ekologiczną – z naciskiem na rozwijanie wrażliwości, ciekawości, świadomości współzależności i więzi z naturą. Zostaną przedstawione poszczególne etapy sadzenia roślin, ich pielęgnacji oraz pozytywnego wpływu nie tylko na wystrój szkoły ale także samopoczucie uczniów i pracowników szkoły.

Celem projektu jest zdobywanie wiedzy o środowisku, edukacja ekologiczna w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przedsięwzięcie ma kształtować wśród dzieci postawę ekologiczną – z naciskiem na rozwijanie wrażliwości, ciekawości, świadomości współzależności i więzi z naturą. Celem szczegółowym jest nauka pielęgnacji roślin oraz stworzenie im warunków do prawidłowego rozwoju wzrostu i rozwoju.

Dla uczniów z klas I-III zostaną przeprowadzone warsztaty ekologiczne pt: „Sadzenie kwiatów”

a) pogadanka z uczniami dotycząca przedstawienia i omówienie pochodzenia roślin, ich cech charakterystycznych, czynników niezbędnych do prawidłowego wzrostu, uświadomienie uczniom jak duże korzyści przynoszą nam kwiaty, oprócz walorów wizualnych i relaksacyjnych, rośliny w trakcie procesu fotosyntezy produkują tlen, nawilżają powietrze i usuwają zanieczyszczenia, dlatego są tak ważne w naszym życiu,

b) warsztaty ekologiczne- każda klasa biorąca udział w projekcie wybierze 3 kwiaty doniczkowe, za które będzie odpowiedzialna, uczniowie samodzielnie wybiorą i przygotują podłoże do wybranej rośliny i ją zasadzą, zdecydują w jakiej donicy będzie jej najlepiej, będą systematycznie ją podlewać i nawozić, oraz obserwować jej wzrost i rozwój.

Podczas zajęć wykorzystywane będą metody dydaktyczne tj: pogadanka, burza mózgów, pokaz, prezentacja.

Prowadzącym warsztaty są nauczyciele szkoły Izabela Zajko - Korniluk i Anna Szydłowska.

Data dodania: 2024-09-27 11:47:05
    Data edycji: 2024-09-27 16:19:37