19-100 Mońki
ul. Leśna 3
Z urlopu zdrowotnego na stanowisko dyrektora powraca kol. B. Czuma.
Składa podziękowania za pełnienie funkcji za niego kol. W. Kisło. Do pracy dydaktyczno - wychowawczej wykorzystywaliśmy w dalszym ciągu wnioski wypływające z problematyki Plenum KCPZPR i uchwał IV zjazdu PZPR oraz obszerną problematykę XX-lecie PRL. Rada Pedagog. podsyła hasło na rok szkolny 1964/65 " Nie ma lekcji bez pomocy naukowych " .
Prowadziliśmy oświatę dorosłych.
Utworzyliśmy też klaso - pracownie biologiczną, fizyko - matematyczną, geograficzną, polonistyczno - historyczną oraz pracownie kl. I - II. Umożliwiło to nam zgromadzenie pomocy naukowych i większe wykorzystanie na lekcjach.
Rada nasza i młodzież szkolna otrzymała podziękowanie od insp. J. Łuniewskiego i przewodniczącego Prez. PRN Cz. Grtycha za wkład pracy w organizacji obchodów uroczystości z okazji X-lecia istnienia pow. monieckiego w ramach obchodów "Dni Moniek".
Wydarzeniem dużym naszym było przeniesienie biblioteki z budynku prywatnego do szkoły, w celu właściwego jej wykorzystania przez młodzież naszą. Wprowadziliśmy ćwiczenia śródlekcyjne na wszystkich lekcjach.
Po raz pierwszy wprowadziliśmy dyżury na korytarzach i boiskach szkolnych oraz zeszyty spostrzeżeń w klasach starszych. W tym czasie zaczęto tworzyć szkoły wiodące. Nasza szkoła ze względu na warunki lokalowe nie mogła taką stać się. O tym że roku w szkole rozpoczęto remont kapitalny, który kończył się aż w listopadzie. W czasie remontu nasze dzieci uczyły się w różnych warunkach:
W III okresie roku szkolnego gościliśmy praktykantów z I i II SN w Białymstoku.
Na ostatnim posiedzeniu RP podano projekt jako nowość zorganizowania kącika medycznego dla nauczycieli i kącika czytelniczego dla młodzieży szkolnej w nowym roku 1965/66.
19-100 Mońki
ul. Leśna 3