Rok szkolny 1964/65

Z urlopu zdrowotnego na stanowisko dyrektora powraca kol. B. Czuma.

Składa podziękowania za pełnienie funkcji za niego kol. W. Kisło. Do pracy dydaktyczno - wychowawczej wykorzystywaliśmy w dalszym ciągu wnioski wypływające z problematyki Plenum KCPZPR i uchwał IV zjazdu PZPR oraz obszerną problematykę XX-lecie PRL. Rada Pedagog. podsyła hasło na rok szkolny 1964/65 " Nie ma lekcji bez pomocy naukowych " .

Prowadziliśmy oświatę dorosłych.

Utworzyliśmy też klaso - pracownie biologiczną, fizyko - matematyczną, geograficzną, polonistyczno - historyczną oraz pracownie kl. I - II. Umożliwiło to nam zgromadzenie pomocy naukowych i większe wykorzystanie na lekcjach.

Rada nasza i młodzież szkolna otrzymała podziękowanie od insp. J. Łuniewskiego i przewodniczącego Prez. PRN Cz. Grtycha za wkład pracy w organizacji obchodów uroczystości z okazji X-lecia istnienia pow. monieckiego w ramach obchodów "Dni Moniek".

Wydarzeniem dużym naszym było przeniesienie biblioteki z budynku prywatnego do szkoły, w celu właściwego jej wykorzystania przez młodzież naszą. Wprowadziliśmy ćwiczenia śródlekcyjne na wszystkich lekcjach.

Po raz pierwszy wprowadziliśmy dyżury na korytarzach i boiskach szkolnych oraz zeszyty spostrzeżeń w klasach starszych. W tym czasie zaczęto tworzyć szkoły wiodące. Nasza szkoła ze względu na warunki lokalowe nie mogła taką stać się. O tym że roku w szkole rozpoczęto remont kapitalny, który kończył się aż w listopadzie. W czasie remontu nasze dzieci uczyły się w różnych warunkach:

1. w liceum gdzie stoliki nie były dostosowane do dzieci
    2. na boisku szkolnym gdzie towarzyszył im hałas uliczny
    3. w klasach w których w ławkach siedziały po 3 lub 4

W III okresie roku szkolnego gościliśmy praktykantów z I i II SN w Białymstoku.

Na ostatnim posiedzeniu RP podano projekt jako nowość zorganizowania kącika medycznego dla nauczycieli i kącika czytelniczego dla młodzieży szkolnej w nowym roku 1965/66.

Data dodania: 2019-01-25 13:30:47
    Data edycji: 2019-01-27 17:04:53