Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

    Lata pięćdziesiąte XX wieku

    Rok szkolny 1950/51 był rokiem przełomowym w szkolnictwie ogólnokształcacym. W związku z realizacją planu 6-cio letniego głównym zadaniem postawionym przez Radę Pedagogiczną było: stałe podnoszenie poziomu naukowego szkoły oraz walka z drugorocznościa. W dniach 25 i 26 sierpnia 1950 r. odbyła się powiatowa konferencja w Białymstoku. Liczba uczniów wzrosła do 352, a w związku z tym zwiększyła się liczba nauczycieli. Kierownikiem szkoły był w dalszym ciągu ob. Witold Safiejko grono nauczycielskie stanowili: Bołtryk Wincenty, Cieślewska Bożenna, Kossowska Janina, Kolberg Bernard, Raczkowska Halina, Safiejko Zofia, Suprowicz Anna, Szumska Irena. Prócz budynku zajmowanego przez szkołę w latach ubiegłych wynajęto sale w dwóch budynkach prywatnych.
    Najbardziej żywotną działalność przejawiało harcerstwo. Liczba członków wzrastała z każdym rokiem. Harcerki pomagały słabszym kolegom w odrabianiu lekcji, a tym samym przyczyniały się do zmniejszenia liczby ocen niedostatecznych. Opiekunką tej organizacji była w dalszym ciągu I. Szumska.
    Opiekę nad pozostałymi organizacjami powierzono:
    ob. M. Ciborowska - sKOW
    ob. J. Kossowska - SKO
    ob. B. Cieślewska - Samorząd Szkolny
    ob. Z. Safiejko - bibliotekę
    ob. A. Suprynowicz - Wychowanie Sportowe
    Chór prowadziła ob. H. Raczkowska. Klasy V i VII były równoległe. Szkoła prowadziła dożywianie. Aby odciążyć nauczyciela dyżurnego wychowawcy klasowi dopilnowywali codziennie porządku przy spożywaniu drugiego śniadania. Po kilkudniowej pracy wychowawczej na każdej ławce pojawiły się serwetki.
    W związku z obowiązującą na terenie całego kraju dyscypliną pracy nauczyciele podpisywali listę obecności najpóźniej 10 minut przed dzwonkiem. Wiosną 1951 r. wykonano skrzynki do okien, w których zasadzono kwiaty.
    Na zajęciach lekcyjnych i w pracach pozalekcyjnych uczniowie wykonali piękne witraże, które przyozdabiały okna.
    Na ścianach nie brak było haseł gazetek ściennych wykresów obrazujących osiągnięcia Polski Ludowej w drugim roku Planu 6-cioletniego.
    Ścisła współpraca grona nauczycielskiego z organizacją harcerską dała pozytywne wyniki. Dzięki samopomocy koleżeńskiej zlikwidowano odpisywanie bezmyślnie pracy domowej po przyjściu na lekcje.
    Przy szkole został zorganizowany zespół pieśni i tańca, który prowadziła I. Szumska. Młodzież tegoż zespołu organizowała występy w Mońkach i w miejscowościach sąsiednich m. i. w Trzciannym, Downarach i innych.
    W szkole odbywały się zebrania MOZ-u raz w tygodniu we wtorki. Nauczyciele z Moniek i szkół sąsiednich przygotowywali się do egzaminu ideologicznego.

     

     

    W roku szkolnym 1951/52 liczba uczniów zmniejszyła się do 290, ponieważ podwyższono stopień organizacyjny szkół sąsiednich takich jak Dziękonie, Przytulanka, Ołdaki, Masie, a tym samym liczba uczniów w szkole monieckiej malała. Już tylko piąte klasy były równoległe.
    W roku tym pracowali nauczyciele kierownik Safiejko W. Safiejko Zofia, Ciborowska M., Szumska Irena, Raczkowska H. Suporowicz Anna, Cieślewska Bożenna, Kossowska Janina. We wrześniu młodzież urządziła zbiórkę uliczną na Fundusz Budowy Warszawy.
    Aby rozszerzyć wpływy wychowawcze na godziny pozalekcyjne zorganizowano pracę w świetlicy szkolnej w następujące dnie:
    Poniedziałek - dyżur pełnią B. Cieślewska, A. Suprynowicz
    Środa - H. Raczkowska, J. Kossowska
    Czwartek - Z. Safiejko, M. Ciborowska
    Piątek - I. Szumska, W. Safiejko
    Na terenie szkoły istniały kółka zainteresowań: polonistyczne, historyczne, biologiczne, artystyczne
    Drużyna harcerska przy współudziale nauczycieli urządziła szereg imprez i tak poranek na Dzień Wojska Polskiego, wieczornicę z okazji rocznicy bitwy pod Lenino, poranek na Dzień Górnika, Akademię w dniu urodzin J. Stalina oraz choinkę noworoczną.
    Harcerze pełnili dyżury w świetlicy w okresie ferii zimowych. Drużyna harcerska liczyła 120 harcerzy. Koło P.C.K. liczyło 190 członków, z tego na kursie sanitarnym I stopnia przeszkolono 131 członków.
    Koło wykonało i wysłało eksponat na wystawę Międzynarodową w Genewie. "Posterunek Sanitarny" udzielił pierwszej pomocy 28 osobom. Wykonano gazetkę ścienną na temat walki z gruźlicą.
    W szkole założono punkt dyskusyjny nad projektem Konstytucji.
    W dniach 5-7 marca 1950 r. szkołę wizytował podinspektor z Białegostoku Jan Siwak. Przy czym stwierdził dobrze przygotowanie nauczycieli do lekcji. Prawidłowo wykonane rozkłady materiału szczegółowe oraz nadzwyczaj starannie rozkłady ramowe.
    Biblioteka liczy 387 tomów. Wypożyczenia odbywają się w ustalonych dniach. Prowadzone są karty książki, karty czytelnika i katalogi.
    Szkoła wzięła udział w konkursie czytelniczym prace konkursowe złożyło 27 uczestników. Prasa: Szkoła prenumerowała:
    Płomyk - 27 egz. Płomyczek - 52, Iskierki - 25, Gromada - 38, Chłopska Droga - 14, Rolnik - 5, Świat Młodych - 8, Przyjaciółka - 1, Życie Białostockie - 2, Trybuna Ludu - 1 oraz wszystkie czasopisma przedmiotowe i Głos Nauczycielski.
    Na terenie szkoły prowadzi się dożywianie.
    Wizytujący stwierdził, że materiał nauczania przerabiany jest zgodnie z programem. Dzieci przyzwyczajone są do kształtnego pisma.
    W czynie 1-majowym uporządkowano obejście szkoły, zasadzono kwiaty w ogródku szkolnym i w skrzynkach przyokiennych. W dniu Święta Pracy odbyła się uroczysta akademia, a następnie zabawa w świetlicy szkolnej.
    W dniu 1 czerwca obchodzono uroczyście "Święto Dziecka" Na święto Kultury Fizycznej przygotowano pokaz gimnastyczny, zawody sportowe, rozgrywki. Podczas obchodu IV Tygodnia Zdrowia urządzono konkurs czystości i wykonano aktualne dekoracje.
    Przy końcu roku szkolnego biblioteka liczyła 533 tomy. Liczba czytelników wynosiła 289, ilość wypożyczeń 1854.
    Współpraca rodziców ze szkołą dała pozytywne wyniki. Nauczyciele brali udział we wszystkich akcjach społecznych. Wpływ szkoły na środowisko był wielki.
    Szkoła w dużym stopniu przyczyniła się do upolitycznienia środowiska. Najwięcej wysiłku w pracy z młodzieżą włożyła ob. I. Szumska. Mimo słabego zdrowia pracowała z zapałem w szkole i z młodzieżą dorosłą prowadząc zespół artystyczny.

     

     

     

    Rok szkolny 1952/53 rozpoczęło 298 uczniów oraz grono nauczycielskie w następującym składzie:
    Safiejko Witold
    Ciborowska Maria
    Cieślewska Bożenna
    Kossowska Janina
    Kotyński Edward
    Raczkowska Halina
    Suprynowicz Anna
    Safiejko Zofia
    Szumska Irena.
    Klasy I-V były pojedyncze, zaś klasy VI i VII były równoległe.
    Na terenie szkoły istniały różne organizacje. Opiekunką Koła Przyjaźni ZSRR była kol. Cieślewska Bożenna. Koło liczyło 188 członków, zgrupowanych w sześciu sekcjach klasowych. Koło Organizowało zebrania raz w miesiącu. Na zebraniach omawiano zagadnienia aktualne.
    Drużyna Harcerska liczyła 138 członków i rozpadła się na zastępy według klas. Plan pracy Drużyny został sporządzony pod hasłem walki o wiedzę, o wydajniejszą pracę, o pokój. Prace Drużyny rozpadły się na pewne działy:
    a) Walka o wyniki nauczania
    b) Prace masowo - polityczne
    c) Prace społeczno - użyteczne na terenie szkoły
    Drużyna Harcerska dążyła do podniesienia wyników nauczania przez:
    1. Samopomoc koleżeńską
    2. Pracę w kółkach zainteresowań:
    a) Polonistycznym
    b) Historycznym
    c) Artystycznym
    d) Biologicznym
    3. Sporządzenie pomocy naukowych.
    Harcerze organizowali wszystkie uroczystości szkolne oraz włączali się do każdej akcji. Zajmowali się dekoracją szkoły, sporządzali hasła i gazetki.
    Dnia 13 lutego 1953 roku szkołę wizytowali zast. kier. Powiatowego Wydziału Oświaty ob. Skrodziuk i wizytator Felicki.
    Celem wizytacji było sprawdzenie powszechności nauczania oraz wizytacja wycinkowa szkoły. Wizytujący stwierdzili, że w poszczególnych lekcjach wystąpiły elementy politechnizacji.
    Lekcje wykazały, że wyniki nauczania są niezłe. Uczniowie pracowali przy budowie budynku gospodarczego. Pracę ich oceniono na ogólną wartość 2800 zł.
    Był to wysiłek ze strony uczniów bardzo duży.
    Uczniowie klas starszych wzięli udział w konkursie na najpiękniejszy ogródek kwiatowy. Wpłynęło to w dużej mierze na podniesienie estetyki wsi.
    Ludność uprzedzona była początkowo do organizacji młodzieżowych takich jak ZHP i ZMP. Umiejętna praca wychowawców i drużynowej, a także współpraca z komitetem rodzicielskim pomogła zlikwidować to uprzedzenie.
    W dniach od 17 do 31 maja 1953 roku obchodzono "Dni Oświaty Książki i Prasy". W ramach obchodu tych dni spopularyzowano osiągnięcia Polski Ludowej w realizacji Planu 6-letniego w dziedzinie przemysłu, rolnictwa, oświaty i kultury.
    W akcji tej uwypuklono sprawę naszego wkładu narodowego w naukę myśli postępowej w walce z siłami wrogimi.
    Ukazano perspektywy rozwoju naszej ojczyzny na najbliższą przyszłość.
    Na lekcjach w klasach starszych przepracowano zagadnienia Roku Kopernikowskiego.
    Klasy VI i VII sporządzały zestawienia diagramowe czytelnictwa w swoich klasach, oraz wykres obrazujący rozwój biblioteki i wzrost czytelnictwa w Planie 6-letnim.
    Klasy starsze werbowały czytelników do Biblioteki Publicznej.
    Prowadzono konkurs na najpiękniej utrzymane zeszyty i podręczniki.
    Biblioteka liczyła już 711 tomów. Braki jakie istniały z powodu małej ilości lektury dziecięcej uzupełniała Biblioteka Publiczna, ponieważ istnieje ścisła współpraca między bibliotekami.
    W ostatnim dniu obchodów "Dni Oświaty Książki i Prasy" urządzono akademię, na której młodzież i rodzice zapoznali się ze stanem czytelnictwa w naszej szkole.
    Nauczyciele pracowali z poświęceniem, przeciążeni pracą z powodu choroby kol. Raczkowskiej Haliny, która przebywała w szpitalu zakaźnym przez kilka miesięcy chora na tyfus. Kol. Edward Kotyński w drugim półroczu nie pracował w naszej szkole.

     

     

     

    W tym roku szkoła nasza liczy osiem oddziałów (równoległe klasy siódme). Skład grona nauczycielskiego taki jak w roku poprzednim z wyjątkiem kol. Edwarda Kotyńskiego, który zmienił miejsce pracy. Uczniowie są włączeni do programu obchodów uroczystości szkolnych, wszyscy starali się aby każda klasa w tym programie brała aktywny udział.
    Całym projektem i planem uroczystości kierowała kol. Irena Szumska, która również opiekowała się zespołem tanecznym.
    Uczniowie (często przerośnięci) sprawiają trudności wychowawcze: opuszczają lekcje, są aroganccy, nie odrabiają prac domowych. Organizowano narady i spotkania wspólnie z przedstawicielami Komitetu Rodzicielskiego w celu ustalenia postępów i trudności, a także wspólne ustalenia poczynań i trudności, a także wspólne ustalenie poczynań zmierzających do poprawy.
    Nauczyciele dyżurnych, a także członkowie Rady Drużyny wspólnie z przedstawicielami Komitetu odwiedzali uczniów trudnych w domu w celu poznania warunków domowych i przeprowadzenia rozmów z rodzicami. Codziennie prowadzono apele poranne, klasy starsze miały organizowane prasówki.
    Apelowano do rodziców w celu wykonania w 100% obowiązkowych dostaw wobec państwa.
    Młodzież czynnie włączyła się do akcji "Zbiórka na SFOS", zebrano 1 zł. od ucznia czyli około 350 zł. ze szkoły. Fundusz ten uzyskano ze zbiórki grzybów, złomu i makulatury.
    Nauczyciele również brali udział w kwestiach, podczas których zbierano pieniądze na odbudowę stolicy.
    Zima w tym roku była szczególnie sroga, panowała epidemia grypy wszystko to spowodowało, że około 21% uczniów posiadało oceny niedostateczne. Opiekę nad organizacjami uczniowskimi sprawowali nauczyciele podobnie jak w roku poprzednim. Szczególnie aktywną pracę przejawiała organizacja harcerska pod opieką kol. Ireny Szumskiej.
    Wykonano szereg prac np:
    1. nawiązano kontakt i korespondencję z górnikami,
    2. przygotowano atrakcyjną imprezę z okazji rocznicy Rewolucji Październikowej,
    3. zorganizowano stałą pomoc koleżeńską dla uczniów mających trudności w nauce,
    4. podjęto szereg zobowiązań i prac dla uczczenia II Zjazdu Partii,
    5. włączono do cyklu pogadanek i tematyki pracy akcję osiedleńczą.
    Biblioteka szkolna, którą opiekowała się kol. Zofia Safiejko w ramach czytelnictwa indywidualnego otoczyła specjalną opieką absolwenta kursu dla analfabetów ob. Bartoszuka. Obywatel ten otrzymywał specjalne książki na których mógł ćwiczyć i usprawniać technikę czytania.
    Nauczyciele miejscowej szkoły przystąpili do konkursu "Oświata w 10-leciu Polski Ludowej". Włączono również nauczycieli do propagowania i rozszerzania wiedzy rolniczej.
    Aktualne zagadnienia rolnicze (technika uprawy gleby, nawożenie, obowiązki wobec państwa) były omawiane na spotkaniach z rodzicami a także na zebraniach wiejskich na które nauczyciele byli często delegowani w celu omawiania pewnych zagadnień.
    Frekwencja uczniów w tym roku dość niska 89,3%. Uczniowie i nauczyciele borykali się z poważnymi trudnościami lokalowymi: klasy małe, brak korytarzy, brak sali gimnastycznej.

     

     

    Kierownikiem szkoły jest w dalszym ciągu ob. Witold Safiejko.

    Skład grona nauczycielskiego uległ zmianie. Odeszła kol. Kossowska Janina i Irena Szumska do pracy w miejscowej szkole przybyły:

    1. Maria Boguszewicz
    2. Niemyjska Rozalia
    3. Niewiarowski Henryk

    Szkoła liczy 9 oddziałów ( równoległe klasy to Ia i Ib, a także Va i Vb).

    Nauczanie odbywa się na dwie zmiany.

    W dalszym ciągu systematycznie prowadzone są apele poranne według planu opracowanego na początku roku szkolnego.

    23 października 1954 r. zorganizowano wycieczkę do Lublina, a także wycieczkę do Mrozów celem obejrzenia pracy Spółdzielni produkcyjnej.

    W roku tym utworzono powiat moniecki, który został wydzielony z dawnego powiatu białostockiego.

    Społeczeństwo i nowe władze powiatowe podjęło szereg prac, czynów społecznych w celu poprawy jakości dróg, warunków lokalowych urzędów i instytucji.

    Przy szkole zbudowano budynek gospodarczy plac szkolny został ogrodzony siatką.

    W związku z Nowym Rokiem szkoła otrzymała zaproszenie na centralną imprezę noworoczną do Białegostoku: Wytypowano 19 uczniów - przowodników nauki.

    Rodzice uczniów czynnie włączyli się do prac społecznych i czynów organizowanych na rzecz środowiska przez nowe władze powiatowe. Zebrano 50 m sześciennych kamieni przeznaczonych na budowę drogi Mońki - Jaświły.

    W ramach czynów dla uczenia 1 maja przystępiono do rozbudowy osiedla monieckiego. Podjęto prace przy:

    • budowie Domu Kultury,
    • boisku sportowym i stadionu,
    • drogach dojazdowych do siedzby powiatu,
    • akcji zadrzewiania

    Pomimo trudności lokalowych z jakimi boryka się nadal szkoła ( brak korytarzy, świetlicy, sali gimnastycznej ) w lokalu szkolnym odbywają się prawie wszystkie zebrania, spotkania i zjazdy organizowane przez miejscowe instytucje.

    Dwa razy w tygodniu są wyświetlane filmy. W ciągu roku szkolnego Kol. Henryk Niewiarowski został powołany do odbycia służby wojskowej.

    22 marca 1955r. szkoła była wizytowana przez zespół wizytujący w składzie:

    1. Wizytator Wydz. Osmaty WRN - Ob. Kasprzykowski
    2. Kierownik Referatu Szkolnictwa Podstawowego - Ob. Bolesław Masłowski
    3. Kierownik PODKO Ob. Dziatkowska

    Wyniki nauczania i wychowania oceniono jako dobre.

    Końcowe posiedzenia Rady Pedagogicznej na którym dokonano oceny całorocznej pracy, omówiono osiągnięcia i wytyczono wnioski do dalszej pracy zostało odbyte w obecności miejscowych władz: Kierownika Wydziału Osmaty Ob. Edwarda Puciłowskiego, a także Przewodniczącego Zarządu Powiatowego ZNP Ob. Kazimierza Żakowicza. Miejscowa szkoła była na tym terenie ( osiedle Mońki ) jedyną placówką dydaktyczno - oświatową. Cała działalność zarówno kulturalna, naukowa i rozrywkowa skupiała się wokół tej szkoły.

     

     

     

    Dotychczasowy kierownik szkoły Witold Safiejko przeniósł się do Rudy a kierownictwo szkoły powierzono ob. Bolesławowi Czumie.

    Do pracy dydaktyczno - wychowawczej przystąpiły koleżanki: Boguszewicz M., Ciborowska M., Łagotowicz I. Olichwier R., Raczkowska H., Sawicka E., Suprynowicz H., Sztuczyk S., kol. Puczyłowska Eleonora - urlop macierzyński.

    Hasłem pracy tegorocznej jet "Bliżej Dziecka".

    Nauczyciele zostali ukierunkowani na sierpniowych konferencjach metodyczno - przedmiotowych, które odbyły się w Goniądzu.

    Oprócz pracy dydaktycznej w szkole czynne były organizacje: organizacja harcerska, PCK, SKO, TPPR.

    Nauka w szkole odbywa się na dwie zmiany , na pierwszą przychodzą klasy IV - VII, na drugą klasy I, II i III.

    W szkole rozpoczął się remont kapitalny - wymiana okien, podłogi w trzech klasach, remont dachu i inne.

    Kierownik szkoły został powołany do rezerwy w Wojsku Polskim i pełnił ją przez okres 3 m-cy w Łomży, zastępstwo powierzono kol. Halinie Raczkowskiej.

    W br. szkolnym szkoła bardzo uroczyście obchodziła setną rocznicę śmierci Adama Mickiewicza. Przygotowano inscenizację utworów poety, którą obejrzeli rodzice w czasie wywiadówki. Zorganizowano też specjalną akademię poświęconą tej rocznicy dla społeczeństwa Moniek. Tematykę tą omawiano również na lekcjach języka polskiego.

    W br. szkolnym odbyła się wizytacja szkoły, protokół z wizytacji i zalecenia powizytacyjne znajdują się w oddzielnej teczce.

     

     

     

    W nowym roku szkolnym do pracy w naszej szkole skierowani zostali nowi nauczyciele, są to kol Lubelska Zofia, Bućko Irena, Gołębiewska Helena, Dziekoński Stanisław oraz Czuma Irena.

    Praca pedagogiczna nauczycieli poprzedzone została konferencją sierpniową na której omówiono wytyczne do pracy.

    W związku z przyjściem nowych nauczycieli uruchomiono nowe odcinki pracy,powołano nowe organizacje szkolne.

    Przydział tych organizacji jest następujący:

    ob. Ciborowska M. - biblioteka szkolna

    ob. Puczyłowska E. - FBS i ok

    ob. Sawicka E - radiowęzeł

    ob. Olichwier R - SKOU

    ob. Lubelska  Z - PCK

    ob. Gołębiewska H - PZU

    ob. Bućko H - radiowęzęł

    ob. Dziekoński St. - LPŻ, SKS, SKO

    ob. Boguszewicz M. - TPPR

    ob. Czuma B. - samorząd szkolny

    Biorąc pod uwagę pod uwagę potrzeby młodzieży zorganizowano pracę świetlicy szkolnej w okresie zimy dożywianie młodzieży pod hasłem "szklanka gorącego mleka"

    W szkole prowadzone jest wychowanie fizyczne przez n-li specjalistów  z dziewczętami kol. Bućko Irena z chłopcami Dziekoński Stanisław

    Szkoła korzysta z zastępczej sali gimnastycznej w PZGS-ie. Do szkoły skierowano na praktykę pdagogiczną studentów A. Domiszewskiego i St. Piekarskiego.

     

     

     

    Do pracy w naszej szkole przystąpili dwaj absolwenci SN-u: kol. Łaniewski Jan i Ogonowski Jan.

    Na pierwszym roku posiedzeniu Rady Pedagogicznej kierownik szk. B. Czuma wręczył nauczycielowi instrukcję dotyczące zmian w programach nauczania; które należało uwzględnić w br.

    W pierwszym okresie nauki nastąpiła tygodniowa przerwa w pracy szkoły w wyniku epidemii grypy. Odbiło się to na tempie realizacji materiału programowego. Z myślą o podniesieniu wyników nauczania Rada Pedagogicznej uchwaliła wprowadzenie dzienniczków uczniowskich oraz zaprowadzenie zeszytów szkolnych dla uczniów trudnych. W celu uwidocznienia działalności organizacji młodzieżowych, na terenie szkoły, postanowiono podjąc działania nad umundurowaniem zuchów i harcerzy.

    Wzorem lat ubiegłych, młodzież naszej szkoły, brała czynny udział w obchodach uroczystości szkolnych i rocznic. Jednymi z nich był capstrzyk w dniu 31 IV oraz obchody Dni Leninowskich 19-26 IV.

     

     

     

    W nowym roku szkolnym skład grona pedagogicznego nie uległ zmianie. Szkoła liczyła jedenaście

    oddziałów - równoległe klasy I, II, III, VI.

    Uczniowie klas starszych pogłębiali swoje wiadomości poprzez pracę w kołach zainteresowań

    pod kierunkiem nauczycieli:

    polonistycznym - opiekun kol. Łaniewski Jan

    bibliotekarskim - opiekun kol. Ciborowska Maria

    matematyczno - fizycznym - op. kol. Łaniewski J.

    SKS - opiekunowie kol. Dziekoński i Ostrowski.

    Szkoła podjęła hasło: "1000 szkół na 1000- lecie".

    Powołano Szkolne Koło Budowy Szkół. Wszyscy nauczyciele prowadzili akcję uświadamiającą w związku z tym hasłem oraz brali udział w inkasowaniu pieniędzy na ten cel.

     

     

     

    W roku szkolnym 1959/60 pracę w naszej szkole rozpoczęło 12 nauczycieli pod kierunkiem kol. B. Czumy. Jedna koleżanka Kulig Eugenia jest nieobecna, ponieważ przebywa w szpitalu.

    W szkole istnieje 13 oddziałów, w których uczy się 319 uczniów. Oprócz kl. VII wszystkie klasy są równoległe.

    Jest to rok poświęcony życiu i twórczości Słowackiego, Konopnickiej i Orzeszkowej. Pod koniec lutego 1960r. zorganizowano wieczór poezji poświęcony Marii Konopnickiej jak również wieczór bajek dla dzieci młodszych.

    W szkole pracowały organizacje szkolne podobne jak w latach poprzednich. Prace w tym roku szkolnym była skierowana na rzecz kontroli prac domowych uczniów i estetyki zewnętrznej zeszytów.

    Świadectwa ukończenia kl. VII otrzymało 26 uczniów, promocję do klasy wyższej - 247 uczniów, pozostało w tej samej klasie 46 uczniów.

     

     

    Data dodania: 2019-01-25 13:42:59
    Data edycji: 2019-01-25 13:43:05
    Ilość wyświetleń: 957

    Nasi Partnerzy

    Bądź z nami
    Aktualności i informacje
    Biuletynu Informacji Publicznej
    Logo Facebook
    Facebook
    Biuletynu Informacji Publicznej