Zajęcia biblioteczne – „Rycerze” - klasy 2a oraz 2d

19.10.2023 roku klasy 2a i 2d uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych, wspomaganych prezentacją komputerową, pod nazwą "Rycerze". Bohaterami tego spotkania byli rycerze, którzy często pojawiają  się w baśniach adresowanych do dzieci młodszych.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się kim byli, co robili, jak się ubierali, gdzie mieszkali i jakich naczyń używali rycerze, poznali fabułę baśni o grzecznym rycerzu autorstwa Wiery Badalskiej pod tytułem „Przepraszam, smoku”.

W drugiej części zajęć uczniów odwiedził rekonstruktor historyczny - pan Jerzy Kuprel - odtwarzający rzeczywistość życia siedemnastowiecznego woja, który zaprezentował swój strój oraz elementy uzbrojenia.

Dzieci obejrzały też elementu stroju siedemnastowiecznej damy dworu, za którą została przebrana pani Hania.

Urozmaiceniem zajęć była wystawa naczyń codziennego użytku wzorowanych na naczyniach dawnych.

Data dodania: 2023-10-20 11:18:15
    Data edycji: 2024-03-12 10:30:51