Zajęcia biblioteczne – „Rycerze” - klasa 3d

13.11.2023 roku klasa 3d uczestniczyła w zajęciach bibliotecznych, wspomaganych prezentacją komputerową, pod nazwą "Rycerze". Bohaterami tego spotkania byli rycerze, którzy często pojawiają się   w baśniach adresowanych do dzieci młodszych.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się kim byli, co robili, jak się ubierali, gdzie mieszkali i jakich naczyń używali rycerze, poznali fabułę baśni o grzecznym rycerzu autorstwa Wiery Badalskiej pod tytułem „Przepraszam, smoku”.

W drugiej części zajęć uczniów odwiedził rekonstruktor historyczny - pan Jerzy Kuprel - odtwarzający rzeczywistość życia siedemnastowiecznego woja, który zaprezentował swój strój oraz elementy uzbrojenia.

Dzieci obejrzały też elementu stroju siedemnastowiecznej damy dworu, za którą została przebrana pani Marta.

Data dodania: 2023-11-13 10:52:36
    Data edycji: 2024-03-12 10:32:50