Zajęcia biblioteczne: ''Dwie Dorotki'' - klasa 2b

28.11.2023 roku klasa 2b uczestniczyła w zajęciach bibliotecznych pod nazwą "Dwie Dorotki".

Zajęcia nakierowane były na popularyzację wśród uczniów twórczości Janiny Porazińskiej, kształtowanie właściwych postaw dzieci oraz zachęcenie ich do korzystania ze zbiorów biblioteki.

Przed rozpoczęciem zajęć bibliotecznych wychowawczyni klasy 2b przeczytała głośno dzieciom baśń autorstwa Janiny Porazińskiej pod tytułem „Dwie Dorotki”, która opowiada o dwu siostrach, złej i dobrej.

Podczas zajęć prowadzonych przez panią z biblioteki szkolnej uczniowie uczestniczyli w rozmowie kierowanej na temat fabuły baśni oraz usposobienia obu Dorotek. Podjęły też próbę oceny ich zachowania. Stwierdziły, że w baśni dobro zostało nagrodzone, a zło ukarane. Następnie dziewszynki wyruszyły na poszukiwanie zielonej skrzynki. Znalazła ją “dobra Dorotka”, która wszystkie swoje skarby (cukierki) rozdała innym dzieciom. Jej dobre zachowanie zostało nagrodzone torebką wykonaną na szydełku. Na zakończenie zajęć dzieci wzięły udział w krótkim teście sprawdzającym ich znajomość fabuły baśni.

Data dodania: 2023-11-28 11:08:04
    Data edycji: 2024-03-12 10:27:10