Z wizytą w bibliotece cz.2

04 grudnia 2019 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach uczniowie klasy I a uczestniczyli w zajęciach pod nazwą „Czy znasz Dwie Dorotki ?”. Ich celem była popularyzacja twórczości Janiny Porazińskiej oraz zainteresowanie uczniów baśniami. Przed wizytą w bibliotece czytaliśmy głośno baśń autorstwa Janiny Porazińskiej pod tytułem "Dwie Dorotki", która opowiada o dwóch siostrach, o Dorotce dobrej i pracowitej oraz o Dorotce złej i leniwej, a także o nagrodzie, jaką każda z nich otrzymała za swoje postępowanie.

W bibliotece dzieci uczestniczyły w rozmowie kierowanej na temat fabuły baśni oraz usposobienia obu Dorotek. Podjęły też próbę oceny zachowania bohaterek baśni. Doszły do wniosku, że w baśni dobre postępowanie zostało nagrodzone, a złe ukarane. Później dziewczynki szukały zielonej skrzynki. Znalazła ją dobra Dorotka, która swoje skarby rozdała innym dzieciom. Otrzymała za to nagrodę. Następnie dzieci rozwiązały test rysunkowy sprawdzający zrozumienie przez nich fabuły baśni.  Wszyscy otrzymali piękne upominki. Dziękujemy Pani Basi za wspaniałe zajęcia.

Katarzyna Szeszko

Data dodania: 2019-12-08 20:08:48