Z wizytą w bibliotece

27 listopada 2019 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach uczniowie klasy I a uczestniczyli w zajęciach pod nazwą „W poszukiwaniu zaginionej baśni”. Na początku spotkania dzieci wyruszyły w podróż, której celem było znalezienie zaginionej baśni Janiny Porazińskiej pod tytułem „Dwie Dorotki”. Najpierw spacerkiem udały się na dworzec kolejowy. Wsiadły do pociągu i pojechały na lotnisko do Warszawy. Później leciały samolotem. Dotarły na bezludną wyspę. Niestety, nie znalazły tam poszukiwanej baśni. Zgłodniałe dzieci, upiekły pyszne ciasto, które zjadły z wielką przyjemnością. Następnie zbudowały tratwę i opuściły wyspę. Po pewnym czasie zauważyły płynący statek. Na zaproszenie kapitana weszły na jego pokład. Morska podróż upłynęła im bardzo szybko w atmosferze wspólnej zabawy. Początkowo chłopcy grali na dziecięcych instrumentach muzycznych, zaś dziewczynki tańczyły. Później nastąpiła zmiana - dziewczynki grały, a chłopcy tańczyli. Port powitał "małych podróżników" długo oczekiwanym deszczem. Po opuszczeniu statku wykonali oni taniec w rytm melodii "Deszczyk". Po czym wszystkie dzieci wróciły do czytelni, w której na półce z książkami odnalazły poszukiwaną baśń. Zajęcia poprowadziła pani Barbara Kuprel – kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach.

Zajęcia były bardzo interesujące, dzieci mogły poprzez wykorzystanie swojej wyobraźni przenieść się w zaskakujący świat wspólnej wspaniałej zabawy.
    Dowiedziały się co mogą zrobić aby wypożyczać książki, jak należy traktować wypożyczone książki i co to jest biblioteka. Chętnie również zwiedziły bibliotekę, ponieważ większość z dzieci była tu po raz pierwszy (mam nadzieję, że nie po raz ostatni).

Katarzyna Szeszko

Data dodania: 2019-12-01 19:56:43