WYTYCZNE DLA RODZICÓW, UCZNIÓW I NAUCZYCIELI W ZAKRESIE ORGANIZACJI ZAJĘĆ SPECJALISTYCZNYCH Z UCZNIAMI OD DNIA 18 MAJA 2020 R. W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W MOŃKACH zgodnie z wytycznymi GIS, MZ i MEN - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Mońkach

WYTYCZNE DLA RODZICÓW, UCZNIÓW I NAUCZYCIELI  W ZAKRESIE ORGANIZACJI ZAJĘĆ SPECJALISTYCZNYCH  Z UCZNIAMI OD DNIA 18 MAJA 2020 R.  W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W MOŃKACH zgodnie z wytycznymi GIS, MZ i MEN

WYTYCZNE DLA RODZICÓW, UCZNIÓW I NAUCZYCIELI  W ZAKRESIE ORGANIZACJI ZAJĘĆ SPECJALISTYCZNYCH  Z UCZNIAMI  OD DNIA 18 MAJA 2020 R.

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W MOŃKACH zgodnie z wytycznymi GIS, MZ i MEN

1. Od dnia 18 maja 2020 r. w SP nr 2 prowadzone sÄ… zajÄ™cia specjalistyczne dla uczniów posiadajÄ…cych orzeczenie o potrzebie ksztaÅ‚cenia specjalnego.
    2. Termin zajęć ustalony jest w porozumieniu z rodzicami ucznia, w taki sposób aby nie kolidowaÅ‚o to z naukÄ… zdalnÄ…, która jest prowadzona nadal na tych samych zasadach.
    3. Zajęcia prowadzone są indywidualnie.
    4. W sali lekcyjnej może przebywać nauczyciel i uczeń, zachowując między sobą odległość min. 2m.
    5. Minimalna przestrzeÅ„ do zajęć dla uczniów w sali nie może być mniejsza niż 4 m2 na 1 osobÄ™ (uczniów i nauczycieli).
    6. Z sali, w której przebywa uczeÅ„ z nauczycielem należy usunąć przedmioty i sprzÄ™ty, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować.
    7. Uczniowie nie mogÄ… zabierać ze sobÄ… do szkoÅ‚y niepotrzebnych przedmiotów typu zabawki, pluszaki itp.
    8. Pomoce dydaktyczne wykorzystywane w czasie zajęć po każdych zajęciach są dezynfekowane.
    9. Uczniowie przynoszÄ… ze sobÄ… potrzebne przybory do pracy w trakcie zajęć. Zabrania siÄ™ korzystania z przyborów ogólnodostÄ™pnych.
    10. Rodzice i opiekunowie przyprowadzajÄ…cy/odbierajÄ…cy uczniów do/ze szkoÅ‚y majÄ… zachować dystans spoÅ‚eczny w odniesieniu do pracowników szkoÅ‚y oraz innych uczniów i ich rodziców wynoszÄ…cy min. 2 m.
    11. W czasie trwania zajęć rodzice nie przebywają na terenie szkoły.
    12. Do szkoÅ‚y może uczÄ™szczać wyÅ‚Ä…cznie uczeÅ„ zdrowy, bez objawów chorobowych sugerujÄ…cych chorobÄ™ zakaźnÄ….
    13. Uczniowie do szkoły są przyprowadzani/odbierani przez osoby zdrowe.
    14. Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji nie wolno przyprowadzać ucznia do szkoły.
    15. Rodzice mogÄ… wchodzić z dziećmi wyÅ‚Ä…cznie do przestrzeni wspólnej szkoÅ‚y lub wyznaczonego obszaru z zachowaniem zasady – jeden rodzic z dzieckiem lub w odstÄ™pie 2 m od kolejnego rodzica z dzieckiem, przy czym należy rygorystycznie przestrzegać wszelkich Å›rodków ostrożnoÅ›ci (m. in. osÅ‚ona ust i nosa, rÄ™kawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rÄ…k).
    16. Rodziców zobowiÄ…zuje siÄ™ do punktualnego przyprowadzania dziecka na zajÄ™cia i punktualnego jego odbierania po skoÅ„czonych zajÄ™ciach. Nie ma możliwoÅ›ci, aby dziecko czekaÅ‚o w szkole przed lub po zajÄ™ciach.
    17. Rodzić wyraża na piśmie zgodę na pomiar temperatury ciała przed wejściem dziecka do budynku szkoły.
    18. Informacja dotyczÄ…ca prowadzenia zajęć i sposobu ich realizacji zostanie zamieszczona w późniejszym terminie.
    Data dodania: 2020-05-15 14:38:47
    Data edycji: 2020-05-15 14:42:58