Wycieczka do Warszawy

15 grudnia 2023 r. dla  grupy uczniów naszej szkoły z klas IV a i b, V a i c oraz VI a  okazał się być wyjątkowym. Uczestniczyliśmy bowiem w wycieczce do Warszawy.

Spotkanie ze stolicą rozpoczęło się na Placu Zamkowym, gdzie pani przewodnik przybliżyła historię Zamku Królewskiego oraz  Kolumny Zygmunta III Wazy. Następnie ulicą Świętojańską udaliśmy się do Muzeum Świata Iluzji. Tam doświadczyliśmy magicznych wrażeń. Byliśmy w Tunelu Vortex (w którym grawitacja nie istnieje), pokoju Amesa, komnacie cieni, pokoju luster. Ponieważ muzeum usytuowane jest na Starym Mieście, mieliśmy okazję podziwiać olśniewające świąteczne dekoracje. Wyjątkowym okazało się także spotkanie z przemiłym kataryniarzem, który przybliżył nam historię katarynek. Wspomniał również o lekturze autorstwa Bolesława Prusa i historii w niej opowiedzianej. Na zakończenie każdy chętny uczeń (lub nauczyciel) mógł uruchomić katarynkę i posłuchać wygrywanej przez nią przepięknej melodii.

Wprowadzeni w świąteczny klimat udaliśmy się na spacer po okolicach Starówki. Widzieliśmy  Archikatedrę Warszawską pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca, mijaliśmy kuszący kolorami i zapachami świąteczny Jarmark. Tak dotarliśmy do autokaru i pojechaliśmy na ulicę Marszałkowską do Manufaktury Czekolady, gdzie każdy z nas samodzielnie przygotował tabliczkę czekolady, a następnie wziął  udział w degustacji czekolady do picia i ziarna kakao. Na zakończenie „ubraliśmy” przygotowane czekolady w wybrane opakowanie i otrzymaliśmy dyplom Młodszego Czekoladnika.

Nasyceni czekoladowymi smakami i zapachami wyruszyliśmy w drogę powrotną. Do domów wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń. To był niezwykły dzień.

Uczestnicy wycieczki

Data dodania: 2023-12-20 10:17:36