Wycieczka do Warszawy

10 czerwca,  grupa 45 uczniów (klasy VII a, VII c i IV a) wraz z opiekunami wyruszyła na wycieczkę do Warszawy.

Przy wschodzącym słońcu, które zresztą towarzyszyło nam przez cały dzień, przywitaliśmy się przed budynkiem szkoły. Po dopełnieniu formalności, ruszyliśmy.

Spotkanie ze stolicą rozpoczęliśmy od zwiedzenia Stadionu Narodowego. Przeszliśmy trasą „Piłkarskich emocji” , zajrzeliśmy do szatni i pomieszczeń, w których zawodnicy regenerują siły, mieliśmy też okazję zasiąść na ogromnej widowni mieszczącej 58 580 kibiców, a na koniec - wpisać się do księgi pamiątkowej. Następnie przejechaliśmy na Starówkę. Tam zjedliśmy lody i wysłuchaliśmy legendy o Bazyliszku i warszawskiej syrence. Widzieliśmy też Kolumnę Zygmunta i Zamek Królewski. Po obiedzie udaliśmy się do Muzeum Narodowego, w którym zwiedziliśmy galerię starożytną i uczestniczyliśmy w lekcji „ Muzealne przeboje”. Widzieliśmy „Bitwę pod Grunwaldem” i inne dzieła Jana Matejki oraz obraz, który znamy z lekcji języka polskiego, „Dirce chrześcijańska” Henryka Siemiradzkiego. Ostatnim punktem wyjazdu był spacer po Łazienkach. Tu najwięcej emocji wzbudziły przechadzające się po alejkach pawie oraz wszędzie obecne wiewiórki.

Do domów wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń. To była bardzo ciekawa wycieczka.

Uczestnicy wyjazdu

Data dodania: 2022-06-14 11:29:32