Wirtualna lekcja historii

Dziś w naszej szkole mieliśmy wyjątkową okazję gościć wystawę ph. „Innowacyjna historia- nowoczesne technologie w służbie edukacji” . Sama dekoracja już robiła wrażenie, ale końcowy efekt można było zobaczyć dopiero po włożeniu specjalnych okularów i słuchawek. Tak przygotowani uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły, ZS w Mońkach i SP w Boguszewie przez blisko 2 godziny mogli oglądać w niezwykłej scenerii pokazy multimedialne przybliżające tematykę związaną z historią Polski, w sposób innowacyjny, tj. przy wykorzystaniu narzędzi multimedialnych, w szczególności technologii wirtualnej rzeczywistości (VR). Dla wielu osób było to z pewnością niezwykłe przeżycie.

Przy tej okazji również nauczyciele mieli okazję do zapoznania się z możliwościami  wykorzystania nowych technologii na swoich zajęciach , w szczególności – wirtualnej rzeczywistości (VR).

Za przygotowanie tego niezwykłego pokazu odpowiedzialna była Fundacja Arte et Marte, której celem jest upowszechnianie wiedzy oraz kultury Polski na świecie za pomocą nowych mediów oraz form audiowizualnych.

Data dodania: 2022-10-18 19:08:16
    Data edycji: 2022-10-18 19:09:20