Walentynki w klasach I - III

Walentynki w klasach  I  - III

Dnia 15 lutego obchodziliśmy Walentynki w klasach I-III. Dzień czerwony jak miłość, przyjaźń, życzliwość. W ten sposób chcieliśmy dzieciom przekazać symbolikę Walentynek. Każdego dnia okazujemy sobie naszą przyjaźń, mówimy ciepłe i życzliwe słowa, ale tego dnia w sposób szczególny rozmawialiśmy o miłości. Dzieci poznały również wartości społeczne takie jak: pomaganie, wybaczanie, dzielenie się, o których należy pamiętać każdego dnia. Walentynki były szczególną okazją do nabywania i utrwalania postawy ucznia życzliwego wobec innych, potrafiącego powiedzieć i podarować drugiemu coś miłego. Kultywowanie wartości dobrego wychowania jest częścią koncepcji naszej pracy realizowanej codziennie. W tym dniu dało się zauważyć , że wielka przyjaźń była bardziej obecna, niż w pozostałe dni. Dzień upłynął w miłej, radosnej atmosferze.

Katarzyna Szeszko

Data dodania: 2021-02-17 12:22:02