TYDZIEŃ TOLERANCJI

W dniach 13-15 listopada br. społeczność naszej szkoły po raz kolejny włączyła się w akcję TYDZIEŃ TOLERANCJI organizowaną przez Komendę Powiatową Policji w Mońkach.
    Głównym założeniem tego przedsięwzięcia jest promowanie szacunku i akceptacji wobec drugiego człowieka oraz uświadamianie młodego pokolenia o niebezpieczeństwach związanych z konsekwencjami dyskryminacji.
    W ramach obchodów uczniowie naszej szkoły z kl. 7-8 uczestniczyli w pokazie filmu ”Cudowny chłopak”. Wolontariusze natomiast odwiedzili Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Mońkach. Własnoręcznie wykonali instrumenty muzyczne oraz zaprezentowali je wychowankom. Uczniowie z kl. 6 wysłuchali wykładu  pt. "Rasizm - choroba współczesnego świata" prowadzonego przez przedstawiciela IPN-u w Białymstoku.
    Serdecznie podziękowania kierujemy do Pani Ewy Niemotko za zaangażowanie i pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.

Koordynatorzy K.Jankowska oraz A. Geniusz.

Data dodania: 2023-11-16 19:54:14
    Data edycji: 2023-11-16 19:56:39