Tematyczny Tydzień Ekologiczny

W dniach 16-19 kwietnia 2024 r., w ramach obchodów Światowych Dni Ziemi, w naszej szkole odbył się "Tematyczny Tydzień Ekologiczny". W realizację projektu włączyła się cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami. Każdy dzień tygodnia przebiegał pod innym hasłem. W tym dniu, zarówno uczniów jak i nauczycieli, obowiązywał inny kolor ubioru:
    - 16.04(wtorek) był Dniem Słońca wraz z kolorem żółtym, który zobowiązywał  wszystkich do promiennego uśmiechu i wyjścia na spacer wokół szkoły lub do lasu na sprzątanie świata
    - 17.04(środa)- Dzień Zdrowia- kolor czerwony. Tego dnia stawialiśmy na zdrowe odżywanie, zostały wykonane  „kanapki zdrowia”
    - 18.04(czwartek) - Dzień Wody- kolor niebieski - rośliny w doniczkach lub przeprowadzenie lekcji związanej z tematyką ochrony środowiska
    - 19.04(piątek)- Dzień Natury-kolor brązowy. Uczniowie wykonywali  opaski lub hasła  ekologiczne
    - 22.04(poniedziałek)- był Dniem
    Ziemi, w którym to na podsumowanie tygodnia uczniowie i uczennice z klasy 3d, pod opieką pań Marty Waśkiewicz i Anny Świerzbińskiej, przygotowali i przedstawili  uroczysty apel, którego
    celem było uświadomienie uczniom, jak działalność człowieka wpływa na degradację środowiska,a co za tym idzie niszczenie naszej planety Ziemi.
    W akcję włączyli się również Rodzice, do których kieruję szczególne podziękowania za pomoc przy dekoracji i wykonaniu kostiumów.

Koordynatorkami projektu były Marta Waśkiewicz, Anna Świerzbińska

Data dodania: 2024-04-22 12:39:32