''Świecę na niebiesko'' - 2 kwietnia Dzień Świadomości Autyzmu

Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie.

Dzień ustanowiony został przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym schorzeniem.

A czym jest autyzm? To zaburzenie rozwojowe związane z nieprawidłową pracą mózgu. Osoby dotknięte autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych. My, jako społeczeństwo, musimy sobie uświadomić, iż nie jest to ani lepsze, ani gorsze spojrzenie na świat. Jest po prostu inne.

Symbolem solidarności z „autystami” jest kolor niebieski, dlatego 4 kwietnia (poniedziałek) organizujemy w szkole akcję „Świecę na niebiesko”. Tego dnia zachęcamy wszystkich uczniów do włożenia niebieskiej koszulki lub wykonania serca z papieru w tym kolorze i przyczepienia go do swojej garderoby.

Bądźmy w tym dniu razem!

Zachęcamy również wszystkich do zapoznania się z materiałami dotyczącymi autyzmu

(Źródło: eduspacjalni.blogspot.com)

Data dodania: 2022-04-01 10:06:55