Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

??Z okazji obchodów Światowego Dnia Autyzmu ??uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w „Niebieskim Marszu” , który przeszedł ulicami naszego miasta. Był to gest solidarności z osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami. W naszej szkole, w poszczególnych klasach przeprowadzono zajęcia z najważniejszymi informacjami odnośnie trudności, z jakimi zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem. W ubiorze nauczycieli i uczniów dominował kolor niebieski. Uczniowie z klasy I-III podczas zajęć przygotowali niebieskie balony, wycięli niebieskie serduszka oraz niebieskie kwiaty które można było przypiąć do ubrania. Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju. ?????????

Koordynatorzy: K.Jankowska i M. ObuchowskaŚw

Data dodania: 2024-04-04 15:31:10