Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Po prostu – czytajmy!

W poniedziałek 24.04.2023 r. w naszej szkole miało miejsce podsumowanie konkursów zorganizowanych z okazji obchodów  Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Apel rozpoczął się od krótkiej prelekcji na temat historii książki. Wygłosiła ją Pani Barbara Kuprel, która przyjęła zaproszenie na uroczystość. Była to również okazja do podziękowania naszemu gościowi za wieloletnią współpracę. Następnie uczniowie klasy V a przygotowani przez Panią Martę Pisanko zaprosili nas do świata baśni. Zaprezentowali bowiem przedstawienie pt. „Przygoda w bibliotece”, na zakończenie którego wyraźnie wybrzmiało hasło: „Czytajmy książki”.

W trakcie apelu poznaliśmy też laureatów konkursów -  poetyckiego i plastycznego. Oba dotyczyły promocji czytelnictwa. Nagrody otrzymali również zwycięzcy konkursów „Znam lektury” oraz „Superbohaterki”. Na zakończenie rozstrzygnięto konkurs dla klas. Uczniowie zaprezentowali przebrania za bohaterów lektur, których tytuły wcześniej wylosowali.

Po zliczeniu głosów Komisji w pięcioosobowym składzie wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – klasy V c   i    VIII a

II miejsce – klasa VI b

III miejsce – klasa IV b

Nagroda publiczności – klasa IV c

Nagrodą dla wyróżnionych klas jest wyjazd integracyjny połączony z ogniskiem.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w obchody tego Święta Książki. Zwycięzcom konkursów gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

-Organizatorzy

*Zdjęcia wykonano aparatem fotograficznym zakupionym w ramach Programu Laboratoria Przyszłości realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Imprezę nagłośniono za pomocą sprzętu nagłośnieniowego pozyskanego w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.

Data dodania: 2023-04-25 20:38:24
    Data edycji: 2023-09-15 14:54:53