Spotkanie poetyckie z Mirosławem Brozio

25 kwietnia 2024 roku biblioteka Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach zaprosiła uczniów klasy 7a oraz klasy 8 b na spotkanie poetyckie Mirosława Brozio – nauczyciela fizyki w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych  w Mońkach, laureata kilku nagród i wyróżnień literackich. W 2009 roku Pani Urszula Subbotko redaktorka Gazety Współczesnej pisała o nim, że jest poetą z małego miasteczka, który odnosi liczne sukcesy. Jego utwory zamieszczone są w licznych tomikach pokonkursowych. Publikuje też w kwartalniku „Najprościej” wydawanym przez Nauczycielski Klub Literacki w Białymstoku oraz na różnych stronach internetowych.

Na początku spotkania uczniowie wysłuchali rozmowy Barbary Kuprel (szkolnej bibliotekarki) z zaproszonym gościem, której celem było zapoznanie słuchaczy z faktami z jego życia oraz z  twórczością poety.

Spotkanie, które przebiegało w atmosferze skupienia i zadumy, zakończyło się rozmową poety z uczniami.

Data dodania: 2024-04-26 08:14:46
    Data edycji: 2024-04-26 08:25:23