Siatkarskie Ośrodki Szkolne

Od 01.09.2017 r. szkoła została zakwalifikowana  jako jedna z 25 szkół w całej Polsce do Ogólnopolskiego projektu szkoleniowego Siatkarskie Ośrodki Szkolne (SOS) finansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Siatkowej. Projekt jest skierowany do dzieci i młodzieży. Jego głównym celem jest upowszechnianie sportu, a w szczególności siatkówki.

Dzięki udziałowi w tym przedsięwzięciu szkoła otrzyma sprzęt sportowy na kwotę ok. 30000 zł. Program ma przyczyniać się do zrównywania szans rozwoju sportowego młodzieży różnych środowisk. Jednocześnie wspierać działania miejscowych społeczności, tak by jeszcze lepiej wykorzystywać, często bardzo nowoczesne, obiekty sportowe, jakie są dostępne w wielu nawet niedużych miejscowościach. Projekt SOS obejmuje również budowanie kadry szkoleniowej. Cykle kursów, konferencje i szkolenia z wybitnymi trenerami, w tym selekcjonerami kadry narodowej, materiały dydaktyczne, wsparcie merytoryczne koordynatorów projektu i multimedialny sprzęt, który otrzymuje, każdy nauczyciel pracujący przy SOS, dają szansę na rozwój profesjonalnego środowiska trenerów młodzieżowych na niespotykaną wcześniej skalę.

Wojewódzka konferencja szkoleniowa Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Mońkach

W środę 17 października 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Mońkach odbyła się wojewódzka konferencja szkoleniowa Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Poprowadził ją koordynator wojewódzki Siatkarskich Ośrodków Szkolnych – Dariusz Jaworowski. Głównym celem spotkania było szkolenie nauczycieli wychowania fizycznego, które miało na celu podniesienie ich wiedzy oraz umiejętności szkoleniowych.

Harmonogram konferencji wyglądał następująco:

Po szkoleniu odbyło się spotkanie informacyjne związane z realizacją zadań zleconych przez Biuro SOS.

***

Spotkanie z koordynatorem regionalnym S.O.S.

W dniu 14.03.2018 r. naszą szkołę odwiedził Pan Adam Nowik - Koordynator Regionalny S.O.S. Pan Adam uczestniczył w treningu dziewcząt z klasy VII a. Opowiadał im o karierze sportowca oraz zachęcał do sumienności i  konsekwencji w treningach. Podczas rozmowy wielokrotnie mówił o tym jak wielką siłą jest motywacja w dążeniu do wyznaczonego celu i jak pasja pomaga w realizacji marzeń. Podkreślał jak ważne jest pokonywanie własnych słabości, radość z osiąganych sukcesów, umiejętność wyciągania wniosków i zapominania o porażkach, aby móc walczyć dalej.

***

Logo Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, Polskiej Siatkówki oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki na budynku SP2

Nowy sprzęt sportowy

W związku z udziałem w projekcie S.O.S. dzisiaj (15.12.2017 r.) otrzymaliśmy nowy sprzęt sportowy. Tak prezentuje się klasa VII wraz z trenerami.

Nowy rocznik - nowe możliwości

Nowy rocznik siatkarek i siatkarzy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach rozpoczyna swoją przygodę z siatkówką.

Regionalny Turniej Talentów w Nowym Dworze Mazowieckim

W dniu 17 - 18.11.2017 r. został rozegrany Regionalny Turniej Talentów w Nowym Dworze Mazowieckim. W Turnieju wystąpiły reprezentacje województw: mazowieckiego, lubelskiego, warmińsko – mazurskiego i podlaskiego.

Celem Turnieju było wyłonienie 20 zawodniczek, które wezmą udział w siatkarskich campach oraz 14 zawodniczek, które będą reprezentowały nasz region na Mistrzostwach Polski S.O.S.

Duży sukces odnotowały zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach, które awansowały do czołowej dwudziestki. Są to: Fiedorczuk Aneta, Wilamowska Klaudia , Amonowicz Martyna, Kuczyńska Klara.

***

Turniej Mistrzostw Województwa S.O.S.

Turniej Mistrzostw Województwa rozegrał się w S.O.S przy Szkole Podstawowej nr 2 w Mońkach. Wzięło w nim udział 68 zawodniczek w dwóch kategoriach wiekowych ze szkół i akademii S.O.S  (Białystok - szkoły biorące udział w projekcie, Zambrów oraz Mońki).

Celem Turnieju buło rozegranie meczy kontrolnych, wyłonienie kadry woj. podlaskiego S.O.S. i trening indywidualny.

Trenerzy wybrali 12 zawodniczek z rocznika 2004 i 10 zawodniczek z rocznika 2005. Trenerem kadry województwa podlaskiego w roczniku 2004 został Karol Czubkowski, a  trenerem rocznika 2005 wybrano Jolantę Rafało.

W roczniku 2004 powołania do reprezentowania województwa na Regionalnym Turnieju Talentów otrzymały: Fiedorczuk Aneta, Amonowicz Martyna, Wilamowska Klaudia oraz Sulima Wiktoria, a w roczniku 2005 : Markiewicz Oliwia, Walukiewicz Gabriela, Kloza Ewelina oraz Szypcio Dominika.

Data dodania: 2019-10-29 07:53:20
    Data edycji: 2019-10-29 07:59:20