Rok szkolny 1969/70

W związku z przejściem koł.Bolesława Bumy na stanowisko inspektora szkolnego, funkcją kierownika szkoły pełni kol.Mieczysław Boguszewa.

Grono nauczycielskie składało się z następujących osób:

Helena Gołąbieska

Alina Bolkowska

Wiesława Bykuć

Alina Grzeszczak

Wacław Kisło

Romualda Czarniecka

Irena Niemotko

Leontyna Zabłudowska

Henryka Kisło

Tadeusz Osiecki

Daniel Czarniecki

Mieczysław Boguszewicz - kier. szk.

W tym roku szkolnym przy szkole istniały następujace organizacje szkolne: S.F.B.S.J., Harcerstwo, Zuchy, L.O.P., P.C.K.,SKO, Biblioteka szkolna, Spółdzielnia uczniowska, T.P.P.R..

Od roku szkolnego 1968/69 przy szkole Podstawowej nr 2 w Mońkach utworzono klasy specjalne V.VI klasy. Pierwszą nauczycielką w klasach specjalnych została nauczycielka Leontyna Zabłudowska przeniesiona ze Szkoły Podstawowej w Rybakach.

W roku szkolnym 1969/1970 razem w klasach specjalnych pracowała kol. Henryka Kisło.

Klasy były wynajęte w prywatnym budynku przy ul. Szkolnej.

Klasy pracowały na druga zmianę. w roku szkol.

1969/70 przeniesiono klasopracownię zaj. pr. tech. a tu przygotowano klasopracownię dla dzieci uczących się w klasach specjalnych. W klasie V i VI uczyło się razem 17 uczniów, promocję do klas wyższych otrzymało 16 uczniów, 1 był nieklasyfikowany. Na posiedzeniu Rady Pedagogicznej w dniu 3 li8stopada 1969 roku z okazji 52 rocznicy Rewolucji Październikowej podjęto czyn: a) posadzić około 100 krzewów róż w otoczeniu szkoły, b) przyciąć żywopłoty wokół otoczenia szkoły i zorganizowac 2-3 grupy uczniów do sadzenia drzewek na ulicah Moniek.

W wyniku rocznej klasyfikacji stwierdzono, że na 266 uczniów w szkole 265 było klasyfikowanych, promocję do klas wyższych otrzymało 252. Wroku szkolnym 1969/70 szkoły obchodziły 100 rocznicę urodzin Włodzimierza Illicza Lenina.

W związku z tym nasza szkoła opracowała program obchodów Dni Leminowskich i szczegółowo je realizowała.

Szkoła podjęła wiele czynów społecznych z racji obchodów 100 rocznicy urodzin Lenina i 25-lecia zwycięstwa nad faszyzmem:a)zasadzenie róż, zagospodarowanie ogródka kwiatowego, b) budowa chodników betonowych, c) budowa urządzeń sportowych, d)wykonanie napisów numeracji klas.

Data dodania: 2019-01-25 13:24:05
    Data edycji: 2019-01-25 13:24:12