Rok szkolny 1968/69

Funkcję kierownika szkoły nadal pełni B. Czuma. W pracy dydaktyczno- wychowawczej zwrócono dużą uwagę na problem ,,Metodyki utrwalania i kontroli wiedzy ucznia" szkoła liczy 215 uczniów.

Pracuje 8 nauczycieli: B. Czuma, A. Borkowska, A. Grzeszczak, H. Gołębiewska, J. Kulikowska, W. Kisło, T. Osiecki i H. Bykuć. Praca wychowawcza koncentrowała się wokół rocznic i wydarzeń takich jak:

V zjazd PZRR- tezy KCPZPR, wybory do rad nasrodowych, 25 lecie Ludowego wojska Polskiego oraz 50-lecie odzyskania niepodległości Polski. Na terenie szkoły pracują takie organizacje uczniowskie jak: ZHP, samorząd Uczniowski, spółdzielnia Uczniowska, PCK, SKLOK, SKOW, SKO. dużo uwagi poświęcono wychowaniu patriotycznemu młodzieży, przez pracę na wszystkich lekcjach, rozwijanie czytelnictwa uczniów i nauczycieli. W ciągu roku pracę rozpoczyna w naszej szkole kol. L Zabłudowska.

Oprócz innych toków lekcyjnych nauczyciele w swej pracy stosują tok lekcyjny w/g profesora Okonia.

Przeprowadzono szereg zebrań szkoleniowych poświęconych ,,Unowocześnienieniu metod nauczania".

W związku z przejściem B. Czumy na stanowisko inspektora  szkolnego funkcję kierownika szkoły do 1 czerwca obejmuje kol. T. Osiecki. Z dniem 1 czerwca funkcję tą przejmuje Mieczysław Boguszewicz.

Data dodania: 2019-01-25 13:26:05
    Data edycji: 2019-01-29 22:35:52