Rok szkolny 1967/68

W tym roku grono nauczycielskie powiększyło się o kol. Zofię Wiśniewską i Aleksandrę Korzeniewską. Których serdecznie powitał na I posiedzeniu kier. szkoły Bolesław Czuma. W pracy dydaktyczno-wychowawczej zwracano dużą uwagę na refleksyjny stosunek

nauczyciela do swej pracy

a) czego się nauczyły?

b) czego się dowiedziły?

c) Jaki był ich udział?

oraz przyczyny i motywy ocen niedostatecznych. W formach pracy szkoły, dużo miejsca poświęcono obchodom 25 rocznicy PPR, popularyzacji nowości pedagogicznych w PBP i regulaminu czytelnictwa oraz urządzaniu klasopracowni i zgłoszenie ich do konkursu. W pracy swej n-ciele w dalszym ciągu stosowali aktywne metody uczenia, nowe struktury lekcji w/g prof. Lecha, Barteckiego, Fleminga i Okonia.

Prace w tym roku szkolnym, przebiegała pod hasłem ,, Walka o jakość dydaktyczno-wychowawczą", wzmożenie pracy kół zainteresowań, zajęć pozalekcyjnych, 100% realizacji obowiązku szkolnego.

Właściwie przebiegała praca opieki nad dzieckiem.

Uczniowie wytypowani otrzymali stypendia i zapomogi jednorazowe. Bardzo uroczyście i bogato uczczono 50 rocznicę Rewolucji Październikowej-powiat moniecki zajął II miejsce w konkursie ,,50 miast radzieckich", przeprowadzono szereg konkursów, akademii i wieczornie tematycznych poświęconych Dniu Wojska Polskiego, 100 rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej, 150 rocznicy śmierci T. Kościuszki oraz innych.

Data dodania: 2019-01-25 13:26:57
    Data edycji: 2019-01-25 13:27:02