Rok szkolny 1966/67

W tym roku szkolnym grono pedagogiczne powiększyło się o nowych nauczycieli kol. W.Bykuć, H. Kłopotowską,

A. Korzeniowską, I. Wiśniewską. Pracuje już 9 nauczycieli. Liczba uczniów wzrosła do 229.

Po raz pierwszy uczy się kl VIII, którą należy otoczyć szczególnie troskliwą opieką. Kier. szk B. Czuma przypomniał na początku roku szkolnego o zapoznaniu się dokładnie z programem naucz., o stosowaniu i doskonaleniu nowycch metod nauczania.

Ogłosił hasło "Nie ma lekcji bez pomocy naukowych i właściwie określonych celów wyhowawczych".

Pod tym hasłem przebiegała praca w ciągu całego roku szkolnego.

Młodzież tak jak i w roku ubiegłym aktywnie uczestniczyła w obchodach różnych rocznic i świąt.

Szczególnie zwrócono uwagę na rocznicę śmierci M. Sienkiewicza. Z tej okazji zorganizowano wieczór poświęcony M. Sienkiewiczowi (inscenizacje utworów, zgaduj-zgadulę). Tematyka poświęcona M. Sienkiewiczowi znalazła równierz odbicie na godzinach wychowawczych. Uroczyście obchodzono również Dzień Dziecka.

Spółdzielnia uczniowska, której czysty zysk w tym roku wynosił 3005 zł, przeznaczyła 270 zł na nagrody.

Mimo dużego wysiłku nauczycieli, stosowania aktywującuch metod naucz. (praca z radiem, telewizorem, słownikiem, encyklopedią, w ogródku geograficznym, na działce szkolnej itd.) nie wszyscy uczniowie dostatecznie opanowali materiał z poszczególnych przedmiotów i 14 uczniów nie otrzymało promocji do kl. wyższej, 12 uczniów ukończyło szkołę podstawową.

Data dodania: 2019-01-25 13:27:42
    Data edycji: 2019-01-25 13:27:54