Rok szkolny 1963/64

W tym roku szkolnym w dalszym ciągu funkcję dyrektora pełni W. Kisło głównym zadaniem stojącym przed szkolnictwem jest podniesienie poziomu nauczania i sprawności szkoły oraz pogłębienie i rozszerzenie jej odziaływania wychowawczego na młodzież.

Postanowiono też zorganizować pracę pozalekcyjną i utworzyć kółka: dramatyczne - opiekun kol. Kisło Wacław

recytatorskie - opiekun kol. Cichocka J.
    majsterkowania - kol. Osiecki T.

chór i kółko taneczne - kol. Guzewicz Komendant Hufca, który  w tym roku objął wych. muz. w kl. V-VIII

W roku szkolnym 1963/64 uroczystoście obchodziliśmy XX-lecie Polski Ludowej i X - lecie powstania powiatu monieckeigo oraz święto szkoły. Młodzież przygotowała makietę naszej szkoły .

Aby przedstawić dorobek naszej szkoły w okresie XX - lecia, nauczyciele zobowiązali się przygotować: kroniki, albumy, wykresy obrazujące dorobek tego okresu.

18 I 1964r. odbyła się w tej szkole konferencja rejonowa nauczycieli.

Wydarzeniem ważnym było XIII Plenum Kc PZPR. Podkreślono na posweidzeniu Rady Pedagog. znaczenie jego pracy dydaktyczno-wychowawczej nauczycieli. Odbylismy wielką wizytację przec cały zespół podinspektorów jak: L. Sędzicka, Jankowskiej J. , Rasia S. , E. Łofewskiego, oraz głównego inspektora J. Łumiewskiego.

W dniu 7 VI wzięliśmy udział w centralnych uroczystościach z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, które odbyły się w Mońkach.

W tych uroczystościach wzięły udział wszystkie szkoły w powiecie Mońki.

W ostatnim orkesie roku szkolnego 1963/64 grono nasze powiększyło się o jedną osobę. Przybyła koleżanka A. Barkowska.

Rok szkolny zakończyliśmy dość pomyślnie. Wizytacja szkoły wypadła dobrze.

Promocja uczniów również dobrze, ponieważ na liczb 172 ucz. nieotrzymało promocji tylko 8 uczniów. Promocję do klas starszych nie otrzymało 6 ucz. na liczbę 192 ucz.

Data dodania: 2019-01-25 13:31:27
    Data edycji: 2019-01-25 13:31:32