Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt

W dniu 16.04.2024 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach odbył się Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt. W turnieju wzięły udział 4 zespoły dziewcząt, które wcześniej po wywalczeniu awansu w turniejach powiatowych, półfinałach grupy oraz finale grupy uzyskały prawo startu.

Są to szkoły: SP2Mońki, SP26 Białystok, SP4 Zambrów i SP3 Augustów. Zawody zostały rozegrane systemem każdy z każdym.

SP2 Mońki – SP Zambrów (2:0)

SP2 Mońki – SP3 Augustów (2:0)

SP2 Mońki – SP26 Białystok (1:2)

Ten ostatni mecz wzbudził najwięcej emocji. Zespoły te wielokrotnie spotkały się wcześniej w różnych kategoriach wiekowych - zwycięstwo było raz po jednej, a raz po drugiej stronie.

Tak samo było tym razem. W pierwszym secie prowadzenie uzyskały dziewczęta ze szkoły w Białymstoku. Jednak nasze dziewczyny po serii dobrych  zagrywek wygrały pierwszego seta. W drugim secie przewaga zmieniała się jak pogoda w kwietniu. Raz jedna, raz druga strona wychodziła na prowadzenie.  Przyszedł czas time break i niestety zwycięsko wyszły z niego dziewczyny z Białegostoku.

Ostatecznie górą były zawodniczki z SP26 w Białymstoku i to one z pierwszego miejsca awansowały do ścisłego Finału. Nasze dziewczęta weszły do Finału z II miejsca.

Sprawdziła się stara maksyma siatkarska w rozgrywkach młodzieżowych „kto zagrywa - ten wygrywa”.

Dyplomy i puchary ufundował Zarząd Powiatu w Mońkach.

Gratulujemy dziewczynom i sztabowi trenerskiemu awansu do najlepszej czwórki drużyn szkolnych w woj. podlaskim.

Trzymamy kciuki za Finał.

Data dodania: 2024-04-19 14:54:58
    Data edycji: 2024-04-19 14:55:32