Pasowanie na ucznia

Szkoła Podstawowa Nr 2 w listopadzie obchodzi swoje święto. W związku z tym dzisiaj dzieci z klas I złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły oraz zostały pasowane na pełnoprawnych uczniów.

Na uroczystości ślubowania obecni byli zaproszeni goście - Inspektor Oświaty Mieczysław Klimowicz, Przewodniczący Rady Rodziców Rafał Supiński oraz Ksiądz Mariusz Borys. Nie mogło też zabraknąć rodziców uczniów z klas pierwszych.

W tym roku do uroczystego ślubowania przystąpiło 74 uczniów z trzech klas pierwszych: klasa Ia - wychowawczyni Pani Katarzyna Szeszko, klasa Ib - Pani Halina Wojtach, klasa Ic Pani Grażyna Buńkowska, Pani Joanna Wasilewska.

Po części oficjalnej, na której nastąpiło uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów, „pierwszaki” zaprezentowały krótką część artystyczną, przygotowaną pod kierunkiem swoich Pań. Na koniec uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki - przygotowane przez uczniów i wychowawców ze świetlicy szkolnej. Następnie pierwszoklasiści wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek i pierwszą szkolną dyskotekę.

Data dodania: 2019-11-18 09:04:29
    Data edycji: 2019-11-18 09:08:15