Organizacja zajęć w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Mońkach zgodne z wytycznymi MEiN, MZ i GIS dla klas I-III szkół podstawowych

Organizacja zajęć w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Mońkach zgodne z wytycznymi MEiN, MZ i GIS  dla klas I-III szkół podstawowych
    1. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
    2. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej (m.in. stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa).
    3. Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły, zachowując zasady:

-  1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,

- dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,

- dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m,

-opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).

1. Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust.
    2. Rodzice dziecka mają obowiązek być w stałym telefonicznym kontakcie z wychowawcą ucznia ( w przypadku złego samopoczucia Rodzic ma obowiązek odebrać dziecko w przeciągu 30 minut od kontaktu z wychowawcą).
    3. Jedna grupa uczniów (klasa) przebywa w wyznaczonej i stałej sali.
    4. Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.
    5. Należy wietrzyć sale, co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.
    6. Zaleca się korzystanie przez uczniów z boiska szkolnego oraz pobytu na świeżym powietrzu na terenie szkoły.
    7. Podczas realizacji zajęć, w tym zajęć wychowania fizycznego i sportowych, w których nie można zachować dystansu, należy zrezygnować z ćwiczeń i gier kontaktowych.
    8. Należy unikać wyjść grupowych i wycieczek do zamkniętych przestrzeni z infrastrukturą, która uniemożliwia zachowanie dystansu społecznego.
    9. Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.
    10. Uczeń niezapisany do świetlicy szkolnej przychodzi do szkoły nie wcześniej niż 10 minut przed rozpoczęciem zajęć.
    11. Po zakończeniu zajęć - mycie i dezynfekcja powierzchni dotykanych oraz dokładne wietrzenie sali.
    12. W miejscach wspólnie użytkowanych, na korytarzach, w szatni, w klasach i w świetlicy – obowiązek osłony ust i nosa.

Pełna treść Zarządzenia nr 1/2021 z dnia 15.01.2021 znajduje się w pliku poniżej.

Data dodania: 2021-01-15 11:45:49
    Data edycji: 2021-01-15 11:56:26