Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29.09.2023 roku w naszej szkole zorganizowany został  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania poświęcony twórczości Aleksandra Fredro, który był najwybitniejszym polskim komediopisarzem oraz pamiętnikarzem, poetą, żołnierzem wojen napoleońskich.  W związku z tym, że w tym roku obchodzimy 230. rocznicę jego urodzin, w uznaniu jego zasług dla polskiej kultury Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2023 Rokiem Aleksandra Fredry.

Uczniom klas I-III wiersze ww. poety czytali nauczyciele.  W celu wysłuchania głośnego czytania uczniowie gromadzili się w sali gimnastycznej w trzech grupach: grupa I (klasy: 1a, 1b, 3a, 3d); grupa II (klasy: 1c, 1d, 3b, 3c); grupa III (klasy: 2a, 2b, 2c, 2d).

Data dodania: 2023-10-20 09:42:44
    Data edycji: 2024-02-06 11:59:46