OGÓLNE ZASADY ZWROTU PODRĘCZNIKÓW I INNYCH KSIĄŻEK WYPOŻYCZONYCH Z BIBLIOTEKI SZKOLNEJ W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

OGÓLNE ZASADY ZWROTU PODRĘCZNIKÓW I INNYCH KSIĄŻEK WYPOŻYCZONYCH Z BIBLIOTEKI SZKOLNEJ  W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Biblioteka szkolna działa w ograniczonym zakresie zgodnie z wytycznymi instytucji nadrzędnych oraz według „Procedury w zakresie przyjmowania książek, podręczników oraz innych materiałów bibliotecznych w czasie epidemii / po ustaniu epidemii koronawirusa” z dn. 18 maja 2020 r.

Zgodnie z rekomendacjami Biblioteki Narodowej praca bibliotekarzy zostaje ograniczona do przyjmowania zwrotów książek i podręczników. Wypożyczalnia i czytelnia zostają wyłączone z użytkowania.

1. Zwrotu podręczników i innych książek wypożyczonych z biblioteki dokonywać należy w dniach 19.06 – 25.06.2020 w terminach i godzinach określonych w harmonogramie zamieszczonym niżej.
    2. Przed zwrotem podręczników do biblioteki szkolnej należy zdjąć foliowe okładki, usunąć wpisy dokonane ołówkiem, podkleić rozdarte lub wypadające kartki oraz usunąć własne materiały (sprawdziany, notatki, zakładki itp.).
    3. Zwroty będą przyjmowane przy głównym wejściu do szkoły.
    4. Przy stanowisku bibliotekarza znajdować się może jeden uczeń (lub rodzic) zwracający książki. (Prosimy o zasłonięcie nosa i ust maseczką).
    5. Osoby oczekujące na swoją kolej zachowują bezpieczną odległość, min. 2 metry, nie gromadzą się przed szkołą.
    6. Książki (całe komplety!) powinny być spakowane do foliowej torby (reklamówki) lub innego foliowego worka i mieć dołączoną kartkę z następującymi danymi: imię i nazwisko ucznia, klasa, numer telefonu do kontaktu z rodzicami w razie stwierdzenia braków lub zniszczeń książek.
    7. W przypadku zniszczenia lub zagubienia podręcznika lub innej książki, rodzic/opiekun jest zobowiązany do jego odkupienia i dostarczenia do biblioteki w jak najkrótszym czasie.
    8. Wszystkie książki zwracane przez uczniów muszą przejść trzydniową kwarantannę i dopiero po tym czasie zwroty będą weryfikowane i odpisywane z kont czytelników.

Przypominamy, jakie podręczniki powinni zwrócić uczniowie poszczególnych klas:

Klasa IV6 podręczników: język polski, język angielski, matematyka, historia, przyroda, technika

Klasa V7 podręczników: język polski, język angielski, matematyka, historia, geografia, biologia, technika

Klasa VI7 podręczników: język polski, język angielski, matematyka, historia, geografia, biologia, technika

Klasa VII9 podręczników: język polski, język angielski, język rosyjski, matematyka, historia, geografia, biologia, fizyka, chemia

Klasa VIII11 podręczników: język polski, język angielski, język rosyjski lub francuski, matematyka, historia, geografia, biologia, fizyka, chemia, wos, edb

Ćwiczeń i podręczników do religii nie zwracacie!

Klasy I-III
    W klasach I- III wychowawcy ustalają z rodzicami termin i sposób zwrotu podręczników i książek wypożyczonych z biblioteki. Wychowawcy przekażą je do biblioteki w terminie ustalonym z bibliotekarzami.

HARMONOGRAM ZWROTÓW PODRECZNIKÓW I INNYCH KSIĄŻEK

Dzień