„Od nietolerancji – do agresji”

W dniach 15-18 listopada br. społeczność naszej szkoły włączyła się w akcję TYDZIEŃ TOLERANCJI organizowaną przez Komendę Powiatową Policji w Mońkach pod hasłem:
    „Od nietolerancji – do agresji”. Głównym założeniem tego przedsięwzięcia było promowanie postaw szacunku, akceptacji oraz tolerancji wobec drugiego człowieka, różnorodności kultur, religii i poglądów.
    W ramach obchodów uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie filmu ”Co gryzie Gilberta Grape’a”, warsztatach polisensorycznych wspólnie z wychowankami i pracownikami Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Mońkach oraz w „żywej lekcji historii” prowadzonej przez przedstawicieli Związku Sybiraków z Augustowa. Dyrekcja szkoły oraz specjaliści wzięli udział w seminarium szkoleniowym pod hasłem „Od nietolerancji – do agresji”, którego tematem przewodnim była agresja w szkole, jej przyczyny i sposoby radzenia z nią.
    Serdecznie dziękujemy Pani Ewie Niemotko za pomysłowość, zaangażowanie, wsparcie i owocną współpracę oraz Panu Stanisławowi Jamiołkowskiemu - Prezesowi Spółdzielni Mleczarskiej w Mońkach za ufundowanie upominków dla zaproszonych gości.
    Data dodania: 2022-11-21 17:24:51
    Data edycji: 2022-11-21 17:34:24