Nasze zawodniczki Wicemistrzyniami Województwa

W dniu 19.04.2023 r. w hali Szkoły Podstawowej w Choroszczy odbył się Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce dziewcząt. W Finale wzięły udział 4 najlepsze szkoły z województwa podlaskiego wyłonione we wcześniejszych eliminacjach. Były to: SP Choroszcz – gospodarz, a jednocześnie faworyt rozgrywek, SP12 Białystok, SP Sejny i SP2 Mońki.

W pierwszym meczu otwierającym turniej zmierzyliśmy się z zespołem gospodyń. Po bardzo wyrównanej walce i ambitnej postawie naszych zawodniczek wygraliśmy 2:0, co dało nam szansę gry o Mistrzostwo Województwa.

W drugim meczu zmierzyły się zespoły z SP Sejny i SP12 Białystok. Lepsze okazały się zawodniczki z Sejn. To z nimi zagraliśmy o pierwsze miejsce.

Niewykorzystane sytuacje i duża liczba własnych błędów spowodowała, że przegraliśmy 2:0, zostając ostatecznie Wicemistrzyniami Województwa. Mimo łez szczęścia i wzruszenia pozostał mały niedosyt. Wynik ten przed Mistrzostwami „wzięlibyśmy w ciemno”, a po Finale…

Jest to ogromny  sukces całego zespołu czyli zawodniczek i sztabu szkoleniowego. Brawo dziewczyny!  Super Pani trener!

Skład zespołu:

Chociej Oliwia