Narodowe Czytanie 2021

Kolejna odsłona Narodowego Czytania w SP2 Mońkach

Już po raz czwarty dołączyliśmy do grona szkół i instytucji kultury biorących udział w Narodowym Czytaniu. Tym razem w ramach 10.,  jubileuszowej edycji Para Prezydencka zaprosiła do lektury dramatu Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność pani Dulskiej”. Jak napisał Pan Prezydent w liście wystosowanym  z tej  okazji do Polaków  „ To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło”.

Jak co roku do  akcji popularyzacji polskiej literatury oraz promocji czytelnictwa włączyli się zaproszeni goście, nauczyciele oraz uczniowie. Mistrzowska, godna podziwu  scenografia przygotowana przez nauczycieli i uczniów pozwoliła zebranym przenieść się do klimatycznego saloniku w domu państwa Dulskich, by poznać perypetie mieszczańskiej rodziny z początku XX wieku.

Jak zwykle na wysokości zadania – przygotowując dekoracje i wcielając się w role córek państwa Dulskich oraz Gabrieli Zapolskiej, a także prowadzących uroczystość - stanęli uczniowie i rodzice  klasy VII a, za co należą się im ogromne brawa.

Nie zawiedli również uczniowie z innych klas, którzy licznie zgłosili się do udziału w Narodowym Czytaniu.

Dziękujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym przedsięwzięciu. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Nauczyciele języka polskiego i biblioteki

Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Mońkach

Data dodania: 2021-09-05 17:39:08