Mistrzostwa Powiatu w drużynowych biegach przełajowych

Dnia 04.04.2023 roku na terenach wokół stadionu miejskiego  w Mońkach rozegrano Igrzyska Dzieci ( klasy IV – VI) i Igrzyska Młodzieży Szkolnej ( klasy VII – VIII) w drużynowych biegach przełajowych.

Do zawodów zgłosiło się  138 zawodników,  reprezentujących 5  szkół powiatu monieckiego, a były to następujące szkoły: SP Długołęka, SP Goniądz, SP Jaświły, SP 2  Mońki, SP Trzcianne.

Wszyscy biegacze  w zależności  od kategorii wiekowej mieli do pokonania dystans od 600 m ( najmłodsi) do 1500 m (starsi chłopcy).

Imprezę przeprowadzono przy  bardzo kapryśnej i chłodnej  pogodzie – opady śniegu przeplatane słońcem . Wszyscy biegacze walczyli o awans do półfinału  wojewódzkiego, który rozegrany zostanie niebawem  w Supraślu.

Medaliści  Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej  z naszej szkoły.

I m -  Romanowska Barbara kl. VI a

II m- Ciborowska Monika – kl. VI a

I m - Paniczko Piotr – kl. IV a

I m - Małanowski Kacper – kl. V a

I m - Abramowicz Konrad – kl. VI a

II m - Magnuszewski Szymon – kl. VI a

I m- Łaszcz Ksawier  - kl. VII a

II m- Sadecki Piotr -  kl. VIII c

Oprócz wymienionych medalistów  awans na wyższy szczebel rozgrywek  z naszej szkoły uzyskali.

Dziewczęta:

Julia Kolendo, Wiśniewska Hanna,  Cybulko Milena, Radzajewska Wiktoria, Klim Olga, Nowik Anita, Woźniewska Zuzanna, Kisło Aleksandra, Ciborowska Weronika, Acewicz Aleksandra, Wojtach Tola, Kostro Julia.

Chłopcy:

Grygorczyk Dawid, Węgrzynowicz Dawid, Jasiński Igor, Chojnowski Tomasz, Dudar Aleksander, Dzienis Paweł, Jankowski Mikołaj, Tekień Patryk, Siemionkowicz Kacper, Gawędzki Damian, Radzajewski Szymon, Woźniewski Jakub, Roszkowski Filip.

Klasyfikacja końcowa szkół -  Igrzyska  Dzieci:

Dziewczęta:

I m - SP 2 Mońki 167 pkt.

II m - SP Trzcianne 165 pkt.

III m – SP Jaświły  151 pkt.

Chłopcy:

I m - SP 2 Mońki     201 pkt.

II m – SP Jaświły      152 pkt.

III m- SP Goniądz     118 pkt.

III m – SP Trzcianne  118 pkt.

Klasyfikacja końcowa Igrzysk Młodzieży Szkolnej:

Dziewczęta:

I m -  SP  Goniądz      85 pkt.

II m – SP   Trzcianne  52 pkt.

III m – SP 2 Mońki     47 pkt.

Chłopcy:

I m- SP 2 Mońki    117 pkt.

II m- SP Trzcianne  103 pkt.

III m- SP Jaświły     100 pkt.

Gratulujemy wszystkim  zawodnikom zdobytych medali oraz awansu do półfinału  wojewódzkiego i życzymy dalszych sukcesów.

Stanisław Filewicz

Data dodania: 2023-04-13 12:25:53