Maraton Pisania Listów

10 grudnia 2019 r. po raz pierwszy w naszej szkole został zorganizowany Maraton Pisania Listów. W międzynarodowej akcji Amnesty International udział wzięli uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście: p. Mieczysław Klimowicz – Inspektor Oświaty oraz p. Ewa Niemotko – przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Mońkach. Łącznie napisano 105 listów w obronie Emila Otrowko z Białorusi, który niesłusznie odsiaduje wyrok 8 lat pozbawienia wolności za drobne przestępstwo narkotykowe. Przekreśla to jego plany rozpoczęcia studiów.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i mamy nadzieję, że w przyszłym roku akcja będzie cieszyła się również dużą popularnością.

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Wysyłamy apele do władz oraz listy solidarności w obronie osób, których prawa są łamane. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego bohatera lub bohaterki. Rezultaty Maratonu są widoczne od razu. Już w jego trakcie otrzymujemy wiele dobrych wiadomości - ludzie są uwalniani z więzień, władze reagują na nasze apele, złe prawo jest zmieniane. Listy są ogromnym wsparciem dla bohaterów i ich bliskich - dają im siłę i nadzieję w walce o swoje prawa.

K. Jankowska, A. Geniusz

Data dodania: 2019-12-13 09:04:14