Mamy finał wojewódzki w sztafetowych biegach przełajowych chłopców !!

W dniu 12.10.2023 ( czwartek) wyjechaliśmy na półfinał wojewódzki do Supraśla na Szkolne Igrzyska Młodzieży. Na  leśnych trasach biegowych panowała zmienna, przeważnie deszczowa i momentami ulewna aura.

W porównaniu do mistrzostw powiatowych  doszło do jednej zmiany ( dobrej zmiany). Na miejsce J. Amonowicza pobiegł na drugim rozstawie Sz. Magnuszewski. Na pierwszej zmianie K. Abramowicz, pobiegł wyśmienice i przyprowadził sztafetę na pierwszym miejscu. Po dwóch zmianach nasza szkoła prowadziła. Na szóstej zmianie ostatniej pałeczkę przejął Ksawier Łaszcz na 3 miejscu ze stratą ok. 25m do drugiej lokaty. Po zażartym pościgu doszedł do drugiego zawodnika i na samym finiszu myląc linię mety przegrał ostatecznie drugie miejsce.

Cała drużyna zasługuje na  słowa pochwały za dobrą atmosferę w zespole ambicję i wolę walki. W sukcesie pomogli też zawodnicy rezerwowi, którzy opiekowali się zmęczonymi kolegami i ich ubraniami oraz pomagali przy pomiarze czasów.

W dniu 21 pażdziernika (sobota) zostanie rozegrany finał wojewódzki na trasach Pietrasze w Białymstoku.

Skład drużyny z kolejnością zmian:

1. Abramowicz Konrad 7A (nauczyciel wf.K. Czubkowski)
    2. Magnuszewski Szymon 7C ( nauczyciel wf. Z. Stypułkowski)
    3. Rudziński Dawid 8A
    4. Snarski Kuba 8B