List do Rodziców!

Drodzy Rodzice!

Jest nam bardzo miło poinformować Państwa, że nasza szkoła bierze udział  w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Ten program sprawił, że biblioteka szkolna otrzymała znaczną dotację na zakup literatury dla dzieci i młodzieży, a uczniowie biorą udział w projektach i imprezach czytelniczych popularyzujących czytanie.

Drodzy Rodzice rozbudzajcie i podtrzymujcie zainteresowania czytelnicze Waszych pociech, ponieważ rola rodziców w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych dziecka jest ogromna. To właśnie rodzice są osobami,  z którymi dziecko identyfikuje się szczególnie silnie i ich zachowania, a więc  i stosunek do książek, są naturalnie naśladowane.                                                                                                                                                                              Zachęcajcie dzieci do wypożyczania książek i sami czytajcie im w domu, rozmawiajcie o przeczytanych książkach. Wyrobienie nawyku czytania książek i sprawienie, aby książki były dla dziecka ważne może się udać tylko dzięki zgodnej współpracy domu i szkoły.

,,Bez względu na to, ile masz zajęć drogi rodzicu, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości swego dziecka, oprócz okazywania miłości przez przytulanie, jest codzienne głośne czytanie”

Jim Trelease

Data dodania: 2023-11-09 09:20:53