Konkurs czytelniczy „Baśnie babuni”

Eliminacje szkolnego konkursu czytelniczego pod nazwą „Baśnie babuni”

8 maja 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Mońkach odbyły się eliminacje szkolnego konkursu czytelniczego pod nazwą „Baśnie babuni”, ogłoszonego przez bibliotekę szkolną, adresowanego do uczniów klas trzecich.

Jego celem było: zachęcanie dzieci do czytania baśni, pobudzenie wyobraźni i fantazji uczniów, zachęcanie ich do zdrowej rywalizacji.

W eliminacjach uczestniczyły wszystkie klasy trzecie. Każda klasa wytypowała pięcioosobową drużynę reprezentującą daną klasę. Drużyny odpowiadały na wylosowane pytania. Za poprawną odpowiedź przyznawano im punkty. Jeśli dana drużyna nie znała poprawnej odpowiedzi, wówczas mogła liczyć na pomoc klasy.

Odpowiedzi uczniów oceniała Komisja w składzie:
    • p. Izabela Zajko – Korniluk (wicedyrektor szkoły),
    • p. Ewa Niemotko (przedstawicielka rady rodziców),
    • p. Beata Jóźwiak (pedagog szkolny),

która, biorąc pod uwagę liczbę punktów zdobytych przez poszczególne klasy, przyznała I miejsce klasom: 3a oraz 3b. Uczniowie tych klas w nagrodę pojadą na wycieczkę do Pacowej Chaty, która zostanie sfinansowana przez Radę Rodziców naszej szkoły oraz przez Stowarzyszeniu Przyjaciół „Dwójki”.

Na zakończenie eliminacji wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy, słodycze oraz zaproszenie do monieckiej sali zabaw. Reprezentacjom klas wręczono dodatkowe upominki.

Gratulujemy wszystkim trzecioklasistom znajomości baśni. Dziękujemy paniom nauczycielkom za promocję konkursu. Słowa wdzięczności kierujemy do darczyńców, którzy ufundowali konkursowe nagrody.

Data dodania: 2024-05-09 09:54:30
    Data edycji: 2024-05-09 10:01:21