Kolejna odsłona Narodowego Czytania w SP2 Mońkach

Już po raz szósty dołączyliśmy do grona szkół i instytucji kultury biorących udział w Narodowym Czytaniu. Tym razem w ramach 12. odsłony akcji Para Prezydencka zaprosiła do lektury powieści pt. „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Jak napisał Pan Prezydent w liście wystosowanym  z tej  okazji do Polaków  „ To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu.”. Jak co roku do  akcji popularyzacji polskiej literatury oraz promocji czytelnictwa włączyli się zaproszeni goście, nauczyciele oraz uczniowie. Mistrzowska, godna podziwu  scenografia przygotowana przez nauczycieli i pracowników szkoły pozwoliła zebranym przenieść się do klimatycznej wsi położonej nad rzeką Niemen, by poznać perypetie rodziny Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innych postaci.

Jak zwykle na wysokości zadania stanęli uczniowie z klasy VI a oraz dwoje uczniów z klasy V a, za co należą się im ogromne brawa.

Nie zawiedli również uczniowie z innych klas, którzy zgłosili się do udziału
    w Narodowym Czytaniu. Dziękujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym przedsięwzięciu. Do zobaczenia w przyszłym roku.

*Zdjęcia wykonano aparatem fotograficznym zakupionym w ramach Programu Laboratoria Przyszłości realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Imprezę nagłośniono za pomocą sprzętu nagłośnieniowego pozyskanego w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.

Data dodania: 2023-09-08 20:58:37
    Data edycji: 2023-09-15 14:39:47