Klub Pożeraczy Książek

Nasza szkolna biblioteka realizowała  projekt czytelniczy ,,Klub Pożeraczy Książek” , do którego zaproszone wszystkich uczniów klas czwartych. Akcja trwała od 1 kwietnia 2024 r. do 29 maja 2024 r

Uczniowie mieli  przeczytać  po pięć książek i  zrealizować  dwa wyzwania związane z czytaniem, a jednocześnie zdobywali  kolejne poziomy wtajemniczenia.

W bibliotece szkolnej uczniowie otrzymali instrukcję oraz karty, na których znajdowało się osiem pól. Większe pola oznaczają przeczytane  (i zwrócone) książki z określonych kategorii, których opis znajduje się na odwrocie. Mniejsze pola to towarzyszące czytaniu wyzwania.

W trakcie całej zabawy uczeń miał do zrealizowania dwa wyzwania. Pierwsze to zaprojektowanie swojej wersji zakładki do książki. Drugie wyzwanie to narysowanie portretu Pożeracza Książek.

Po oddaniu piątej książki uczeń zdobył poziom Pożeracza Książek  i otrzyma  dyplom i nagrodę książkową . Nagrody książkowe zostały zakupione w ramach projektu NPRCZ.

Uczniowie, którzy otrzymali dyplomy Pożeraczy Książek to:

Lena Kruczkowska kl. 4b

Maciej Szeszko kl. 4b