Jasełka 2023

Uroczystość Jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszej szkole. W tym roku nasza kadra pedagogiczna wraz z uczniami stanęli na deskach sceny hali sportowej naszej szkoły wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój, pokazując dzieciom i zaproszonym gościom swoje umiejętności wokalno–aktorskie. Przedstawienie rozpoczął narrator w którego rolę wcieliła się  p. Alicja Anszczak. Maryję i Józefa zagrali Państwo Katarzyna i Krzysztof Szklarzewscy. U ich boku siedział aniołek-Madzia Szklarzewska oraz pastuszek- Wojtuś Szklarzewski.  W rolę Archanioła Gabriela wcielił się Szymon Rydzewski. Młodą Anielicą została Anita Nowik. Natomiast aniołkami były: Maja Węgrzynowicz, Olga Klim, Maria Głódź. Dzieci zagrały Maja Chojnowska, Ada Jankowska, Milena Koda oraz Gabriela Danowska. Pastuszkami zostali: p. Anna Geniusz, p. Katarzyna Jankowska, p. Izabela Zajko-Korniluk oraz oraz Dawid Łapiński. W naszych jasełkach nie zabrakło również Lucyfera i diablic a w nich wcielili się: ks. Maciej Radziszewski (Lucyfer) oraz p. Magdalena Żak i p. Monika Tyszkiewicz (nasze czarujące diablice). W rolę ziemskiego szpiega Biesa wcielił się p. Dyrektor- Dariusz Jaworowski. Trzech Królów zagrali: Adam Pawelski (Kacper), Michał Zajkowski (Melchior) oraz Tomasz Kuc ( Baltazar).

Uroczystość ubogacił chórek szkolny śpiewający pod kierunkiem p. Elżbiety Grygo oraz nasze małe tancerki z klasy IIIa. Mimo dużej ilości obaw i stresu wszyscy artyści stanęli na wysokości zadania i w sposób wyjątkowy przestawili nam historię Narodzenia Jezusa Chrystusa. Byliśmy świadkami pięknego śpiewu, tańca i rewelacyjnej gry aktorskiej.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w realizację jasełek za poświęcony czas, pracę, oddanie, miłą atmosferę i serce. Dziękuję, że mogłam na Was liczyć!

-Marta Pisanko

Data dodania: 2023-12-24 08:45:53