Jasełka 2022

Uroczystość Jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszej szkole. W tym roku również postanowiliśmy w sposób wyjątkowy przeprowadzić tę uroczystość, angażując tym razem nauczycieli. Dnia 22 grudnia 2022 roku nasza kadra pedagogiczna stanęła na deskach sceny hali sportowej naszej szkoły. Wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój, pokazując dzieciom i zaproszonym gościom swoje umiejętności wokalno–aktorskie. Przedstawienie rozpoczął narrator w którego rolę wcieliła się  p. Katarzyna Oszczapińska. Maryję zagrała p. Izabela Zajko-Korniluk, natomiast Józefa-  p. Bogdan Sierba. W rolę Archanioła Gabriela wcielił się p. Dyrektor Dariusz Jaworowski. Dzieci zagrały p. Joanna Kulikowska oraz p. Anna Geniusz. Harcerkami stały się p. Katarzyna Świerzbińska oraz p. Helena Radomska. Pastuszków zagrały: p. Elżbieta Smółko oraz p. Jolanta Rafało. W rolę redaktora wcieliła się  p. Alicja Kamińska. W naszych jasełkach nie zabrakło również diabłów a w nich wcielili się: ks. Mariusz Borys (Lucyfer), p. Paweł Gulewicz (Belzebub) oraz p. Michał Jaworowski (Boruta). Trzech Królów (p. Zbigniew Stypułkowski, p. Jan Wojtach oraz p. Karol Czubkowski) przyprowadziła działaczka lokalna- p. Elżbieta Skibicka.

Uroczystość ubogacił Chór Anielski śpiewający pod kierunkiem p. Elżbiety Grygo. Anielskie głosy chóru to p. Aneta Kirejczyk, p. Katarzyna Jankowska, p. Joanna Słowikowska, p.Elżbieta Kuklo-Bogdan, p. Magdalena Żak, p. Beata Dzierżanowska.

Przed jasełkami wystąpił chórek anielski uczennic z klasy V a.

Mimo dużej ilości obaw i stresu nauczyciele stanęli na wysokości zadania i w sposób wyjątkowy przestawili nam historię Narodzenia Jezusa Chrystusa. Byliśmy świadkami pięknego śpiewu, tańca i rewelacyjnej gry aktorskiej.

Bardzo serdecznie dziękuję Państwu za poświęcony czas, pracę, oddanie, miłą atmosferę i serce. Dziękuję, że jak zwykle mogłam na Państwa liczyć!

-Marta Pisanko

Data dodania: 2022-12-23 13:01:44