Jasełka 2021

Zachęcamy do obejrzenia Jasełek 2021.

Boże Narodzenie to radosny czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach. Aby podkreślić ten  wyjątkowy czas, uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach,  wystąpili w  Jasełkach Bożonarodzeniowych. W specjalnie przygotowanych strojach oraz „studyjnej”  scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja i współczesna rodzina. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc. Współczesna rodzina ukazana w Jasełkach, w dniu Wigilii także z utęsknieniem czekała na przyjście Jezusa.  W dzisiejszych czasach, tak samo jak 2000 lat temu, Jezus pukał do drzwi i szukał schronienia w niejednym sercu człowieka. Z powodu ograniczeń sanitarnych młodzi aktorzy nie mogli przedstawić  swoich talentów w tradycyjny sposób, dlatego  tegoroczne Jasełka  zostały przedstawione w formie zdalnej.

Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do powstania tego filmu.

W filmie wykorzystano materiały muzyczne:

TGD – Kolęda Maryi

Ewa Bem – Lulaj że lulej