Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych na szczeblu powiatowym.

Kolejny dobry start naszych przełajowców!!!!,

W dniu 22.03. 2024, w piątek, na trasach  stadionowych monieckiego OSiR odbyły się eliminacje powiatowe w Drużynowych Biegach Przełajowych chłopców. Do zawodów zgłosiły się szkoły  z powiatu monieckiego i ubiegały się o  12 miejsc w każdym roczniku, które gwarantowały dalszy start na szczeblu finału grupy południowej, który odbędzie się w Supraślu na pagórkowatych, leśnych trasach w dniu 05.04.2024.

Na drużynę składa się 4 chłopców z rocznika 2010 ( siódma klasa) i 4 chłopców z rocznika 2009 ( klasa ósma). Oba roczniki  rywalizowały na dystansie 1500m.  Każdy rocznik rywalizuje oddzielnie i dopiero suma zdobytych punktów wszystkich zawodników z obu roczników daje końcowy rezultat.   Punktacja w każdym biegu wygląda następująco: 1 miejsce – 75pkt, 2 miejsce 69pkt, 3 – 64 , 4 – 60, 5- 57, 6 – 55 itd  w odstępie 1 pkt. . Im wyższe miejsce zdobyte w biegu tym większy dorobek punktowy wnosi zawodnik do końcowego  rezultatu. Suma punktów z dwóch dystansów decyduje o lokacie szkoły, przy równej ilości punktów decyduje lepsze miejsce indywidualnie.

Nasza szkoła wprowadziła maksymalną ilość zawodników  czyli 8 ( 2x4 w każdym roczniku )do dalszej rywalizacji. SP 2 w Mońkach wygrała klasyfikację drużynową w kategorii chłopców.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

Klasa VII :

-Abramowicz Konrad 1 miejsce indywidualnie,

-Magnuszewski Szymon 2 miejsce,

-Jakub Olszyński 5 miejsce,

- Jakub Amonowicz  9 miejsce,

Klasa VIII:

-Rudziński Dawid 3 miejsce indywidualnie,

-Łaszcz Xawier 4miejsce,

-Gawędzki Damian 5 miejsce,

-Kuba Snarski 6 miejsce.

W zawodach tych udział wzięły również 4 dziewczyny z kl. VII a, które wywalczyły druzynowo II miejsce. Indywidualnie zajęły: