Gwiazdkowe granie siatkarskich „czwórek”

W środę 20 grudnia br na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Mońkach przy ulicy Tysiąclecia odbył się Turniej Gwiazdkowy siatkarskich „czwórek” dziewcząt i chłopców klas V-VII. Do rywalizacji przystąpiło 8 zespołów: 6 dziewczęcych oraz 2 chłopięce. Gośćmi w naszym turnieju były 2 zespoły dziewczęce ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mońkach wraz z trenerką p. Danutą Godlewską. Zespoły drogą losowania zostały podzielone na 2 grupy po 4 zespoły. Granie odbyło się systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów do 11pkt. Nazwy drużyn były bardzo ciekawe. Po rozgrywkach grupowych kolejność turnieju ustalono przy graniu 1z1 ,2z2 itd. W sumie turniej zgromadził ponad 40 dzieci i młodzieży. Obsadę sędziowską, bardzo obiektywną, stanowiły dziewczęta z VII klasy sportowej z SP 2.

Wyniki gier:

1. Kurczaki (chłopcy SP 2 klasa VII) w składzie: Sebastian Witkowski, Patryk Tekień, Mikołaj Jankowski, Jakub Kowalski, Dominik Laskowski, Dominik Szlachciuk.
    2. Smerfy (dziewczęta SP 1 klasa VII) :Maja Baworska, Maja Dziekońska, Zuzanna Dąbrówka, Magdalena Konaszewska, Zofia Kulikowska.
    3. Skarpety (dziewczęta SP 2 klasa VI) w składzie : Olga Klim, Aleksandra Nietupska, Maja Węgrzynowicz, Milena Koda , Ewa Kawałko, Anita Nowik.
    4. Rude (dziewczęta SP 2 klasa VII)
    5. Bombelki (dziewczęta SP1 klasa VII)
    6. Piosenkareczki (dziewczęta SP 2 klasa VI) Julia Roman, Julia Kotara, Wiktoria Kolendo, Maja Chojnowska
    7. Gargamele (chłopcy SP 2 klasa V) Dawid Węgrzynowicz, Piotr Paniczko, Grzegorz Doliński, Jakub Pawelski, Igor Jasiński,
    8. Siatkareczki (dziewczęta SP 2 klasa VI) Karolina Sadorska, Anna Łapińska, Oliwia Kulikowska, Danowska Gabriela,Lena Sadowska, Głódż Maria.

Najlepsze 4 zespoły otrzymały nagrody, a na koniec dzieci zjadły pizzę.

Dziękuję p. dyrektorowi Dariuszowi Jaworowskiemu za przekazanie nagród rzeczowych oraz p. Zbigniewowi Stypułkowskiemu za ufundowaniu bidonów.

Turniej przeprowadził: Jan Wojtach

Data dodania: 2023-12-22 07:44:49